Loď krve

• Nigéria Blood Vessel

Náhoda svede dohromady šest lidí, kteří na útěku z města znečištěného ropou potají vlezou na záhadnou loď. Nikdo z nich ale netuší, jaká nebezpečí je teprve čekají. (Netflix)

lubosco

Najprv som myslel, že to bude nejaká utečenecká dráma, kedy afričania sa chcú dostať do európy. Potom, že to bude survival ľudí zatvorených v podpalubí na ktorých sa zabudlo a zomierajú hladom a smädom. Neskôr ma napadlo, či sa to nezvrtne na horror, kedy majiteľ lode strháva z delikventov kožu, alebo robí rôzne iné tortúry. Nič z toho ale nebolo dotiahnuté do konca, parta afričanov sa pod tlakom rôznych okolností dá na plavbu loďou v podpalubí kamsi do "krajiny bielych". Ale hlad ich vyženie von a sú prichytení a vydaní napospas kapitánovi, ktorý sa snaží vymámiť z nich dôvod, prečo sú na jeho lodi. Jeden však prichytený nie je a stáva sa akčným hrdinom, zatiaľ čo ostatní bojujú o život. Nepresvedčivé herecké výkony, blbé dialógy, snaha o pátos (otroci v reťazoch), nejaké umelecké vsuvky (spomalené zábery) - režisér sa síce snažil, ale výsledok je za mňa nie úplne dobrý. Človek sa nevžije do žiadnej postavy, ktoré často konajú nelogicky, čo vyvrcholí hlavne v závere. Raz sa to dalo pozrieť, ale nehodnotím vysoko. ()