Čiju mahó no mačigatta cukaikata

• Japonsko Chiyu Mahou no Machigatta Tsukaikata (viac)

Přestože byl průměrným středoškolským studentem s běžnými známkami, aspiracemi a pohrdáním pro výjimečné jednotlivce, Usato se překvapivě cestou ze školy spřátelil s prezidentkou a viceprezidentem studentské rady. To ale netrvá dlouho, protože jsou všichni tři přeneseni do jiného světa. Usato je bezmocný, dokud neobjeví svůj vzácný dar pro užití léčivé magie. Tato nově objevená schopnost však má temnou stránku. Každý s touto schopností se totiž dostane do hledáčku jedné velmi neortodoxní osoby. (gumbo)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (4)

Čiju mahó no mačigatta cukaikata (2024)

První řada to nakonec vytáhla těsně na 4*. Nemůžu hodnotit úplně objektivně, jelikož znám předlohu (která je dle mého velmi dobrá) a tak vím, že tahle první část je z ní nejslabší (ikdyž stále dobrá). Tudíž bylo asi těžké z toho vymáčknout něco víc i s ohledem na evidentně omezený rozpočet, kdy zvláště v některých větších soubojích to bylo hodně vidět. Ale celkově to obstálo a tak snad dostaneme další řady (a tvůrci více peněz), abysme mohli vidět v pohybu i další Usatova dobrodružství. Co se týče všeho ostatního tak je to lehký nadprůměr, ať už mluvíme o animaci, hudbě nebo dabingu. Dějově to takřka kopíruje předlohu, takže tam není co vytýkat. Healing punch 75% ()

Makikomarete Isekai! (2024) (E01)

Tak tu máme další isekai. A tentokrát jeden co by snad nemusel skončit v propadlišti dějin. Sice tu máme klasický transport studentů do fantasy světa za účelem porážky krále démonů, transport přímo před krále, vysvětlení jim základních věcí ohledně světa ve kterém se ocitli, měření magických schopností atd... Prostě spoustu věcí, které jsme už viděli tisíckrát. Ale vidím hned zpočátku jistá pozitiva. Postavy nevypadají jako tupé šablonovité kusy, ale snad budou mít trochu zemitější charaktery. Nikam se nespěchá, dokonce se jede nad rámec mangy, aby se nám trochu více na začátku představili postavy. Projel jsem prvních pár sešitů mangy a ta taky nevypadá zle (má to potenciál). Takže by jsme se mohli dočkat příjemného překvapení. Co se týče příběhu, animace a hudby, tak zatím není moc hodnotit, tudíž dávám opatrných 70% ()

Jigoku no Hajimari! (2024) (E02)

Úplně se tomu nedaří prodávat postavy. Ačkoliv je to vyprávění pocitově pomalejší než v manze, tak to nezvládá správně vypíchnout ty důležité momenty pro vykreslení charakterů. Normálně bych to možná dal na 4*, ale jelikož jsem nedávno četl předlohu, tak musím jít níž, protože vím, že se to dalo vyprávět lépe. Příští epizoda by nám mohla pěkně ukázat jaké jsou skutečné produkční kvality, jelikož nás v lese čeká trocha toho bojování a souboje jsou dobrá metrika pro zhodnocení kvalit animace. 65% ()

Kakoku! Llinger no Yami! (2024) (E03)

Jak jsem očekával, tak nám "zkouška" v lese docela dobře ukázala limity animace. Bohužel tam vidím nějaké nedostatky, ale není to úplně zlé avšak určitě by to mohlo být lepší (je tam až moc statických snímků). I přesto jsem spokojený, protože to celou tuhle část velmi dobře zachytilo a k tomu ještě králíček a méďa byli totální "ňuňu" mazlíci. 75% ()