Príbeh Mary Villiersovej, ktorá vychovávala svojho krásneho a charizmatického syna Georga, aby zviedol kráľa Jakuba a stal sa jeho všemocným milencom. Prostredníctvom nehoráznych plánov sa zo skromnej dvojice stali najbohatší a najvplyvnejší hráči, akých anglický dvor kedy videl, a najdôveryhodnejší poradcovia kráľa. A keďže je postavenie Anglicka na svetovej scéne ohrozené španielskou inváziou a výtržníkmi vychádzajúcimi do ulíc zvrhnúť kráľa, stávky nemohli byť vyššie. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Nach k tomuto seriálu (7)

Druhý syn (2024) (E01)

Příjemné překvapení v němž byly načrtnuty a představeny zajímavé charaktery jejichž odlišnosti tvoří a zřejmě budou tvořit děj příběhu o vzestupu jedné bezvýznamné rodiny směrem ke královské spalující záři. 85% ()

Lov (2024) (E02)

Dobrá, tak ta záře zase tolik spalující nebude, neb království je v rozkladu, ale o to zajímavěji se nám při konfrontaci s ideemi postav vybarvují jednotlivé charaktery. A Julianne Moore mi začíná připomínat Toma Hardyho z Taboo. Akorát méně násilnického, ale ne o krok, ale hned o dva kroky vepředu. Před všema ostatníma. 85% ()

Ani nie tak z lásky, ako z úcty (2024) (E03)

Asi zatím nejlepší díl. Aneb politická hra za jakou by se nemusela stydět ani nejlepší řada Hry o trůny. Včetně té nahoty a sexu. Pokud jsem minule psal, že Julianne Moore je takový Jamese Keziah Delaney (TABOO), pak tento díl to jen potvrdil. A já tvůrcům smekám, neb po řadě historických propadáků posledních let je tento přímo balzámem na duši diváka lačnícího po kvalitní historické sérii ala The Tudors. A k tomu s výborně napsanou hlavní ženskou (anti)hrdinkou. 95% ()

Vlk a baránok (2024) (E04)

Laťka stále na úrovni. Prohlubování znalostí jednotlivých charakterů a jejich vývoj je správně usměrněn a rozmělněn, aby na seriál příliš nekvaltoval, ale zároveň aby nenudil. D. C. Moore si to prostě umí pohlídat. Celé je to občas až příliš šílené, než abych si řekl, že je to pravda, ale kouká se na to opravdu výborně. 85% ()

Zlaté mesto (2024) (E05)

První zvolnění tempa, díky kterému snížím mírně hodnocení. To neznamená, že je tento díl horší. Jen oproti předchozím dílům je o 5 procent slabší. Na výsledný kvality a verdikt to ovšem nemá vliv. Seznamování George s kralováním je krásně naivní. Stejně jako samotný George, který se tuze rád nechá nadchnout hloupostmi. Mary naopak hraje svou velkou hru o trůny, která spíše než o království je o rodině. Nicméně ono království v ní má také svou silnou stránku. Moc se těším na poslední tři díly. 80% ()

Kráľovná je mŕtva (2024) (E06)

Tak co jsem ubral na minulém díle, to tentokrát přidávám. Linky dospívají ke svému vyvrcholení. Karty se odkrývají a George poznává, že prostě kvalitám své matky nestačí a rodina bez ní nepřežije. To co přijde poté je Hra o trůny ve své nejlepší podobě. A důkaz, jak moc je tento seriál excelentní. Vy, co jste ho odsoudili pro jeho homosexuální hrátky v prvních dvou dílech, právem nyní plačte! 90% ()

Vojna (2024) (E07)

Excelentní a v podstatě uzavřený závěr. Dále by to mohlo pokračovat už jen k Anglické revoluci. To už ale je jiný příběh. Postavy zde dochází ke svému konci. Někdy špatnému, jindy otevřenému, ale v zásadě nikdy k dobrému. D. C. Moore to má pevně pod palcem a moc dobře ví, co chce jakým obrazem vyprávět. Jeden z těch mála projektů, který dokáže nadchnout pro studium historie. Alespoň té britské. 90% ()