Príbeh Mary Villiersovej, ktorá vychovávala svojho krásneho a charizmatického syna Georga, aby zviedol kráľa Jakuba a stal sa jeho všemocným milencom. Prostredníctvom nehoráznych plánov sa zo skromnej dvojice stali najbohatší a najvplyvnejší hráči, akých anglický dvor kedy videl, a najdôveryhodnejší poradcovia kráľa. A keďže je postavenie Anglicka na svetovej scéne ohrozené španielskou inváziou a výtržníkmi vychádzajúcimi do ulíc zvrhnúť kráľa, stávky nemohli byť vyššie. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Disk k tomuto seriálu (2)

Mary & George (2024)

Skvělý seriál z dějin Anglie plný intrik a politiky, tak jak to mám v těchto kostýmních produkcích nejraději. Vévodu z Buckinghamu si většinová veřejnost vybaví z roamntického pojetí Alexandra Dumase staršího (Tři mušketýři), ale on byl ve skutečnosti mnohem komplikovanější postavou. Skvěle natočeno, Julianne Moore v roli Georgeovy matky Mary je absolutně dokonalá a Nicholas Galitzine v roli George Villierse je nejen velmi půvabný, ale také nemá problém s nahotou, což oceňuju, protože se mi na něj koukalo moc hezky. Každopádně postupná proměna z křehkého mladíka v dokonalého politického intrikána probíhá zcela přirozeně a Nicholas tak dokazuje, že není jenom krásným mladíkem. Mary & George má skvěle pochmurnou atmosféru, krásné kostýmy a je příjemným diváckým výletem do anglické historie, byť jde o historii z pochopitelné umělecké licence poněkud upravenou, což v tom případě nijak nevadí. ()

Druhý syn (2024) (E01)

První díl Mary and George perfektně navnadil na další části. Julianne Moore je doslova ďábelská a Nicholas Galitzine andělsky krásný. Na tenhle seriál se mi bude moc hezky koukat. ()