„Chut“ je možno přeložit jako „zatraceně“ v situaci, kdy se člověk dozví něco velice nepříjemného. Fritz Ducharrel (Jacques Dufilho) vede zavedenou firmu „Zemské pouto“ a prodává občanům cenné papíry se zárukou vlastnictví pozemku. Právě „Chut“ Fritz vysloví, když se dozví, že jeho společnost prošetřuje policie. Rozhodne se stáhnout falešné akciové certifikáty a střadatele vyplatit, aniž by se dozvěděli o podvodu. V té chvíli vyslechne tajný rozhovor svých dvou zástupců, kteří plánují s penězi prchnout do Jižní Ameriky. (curil)

Willy Kufalt

Tak tohle byl už od Mockyho totální nářez! Po čase jsem zalovil v skutečně bohaté tvorbě tohoto francouzského nezávislého režiséra, točícího nesmírně originální a stylové filmy od konce 50. let až po svou nedávnou smrt v roce 2019, a doplnil jsem si teď brzy po sobě hned 3 Mockyho filmy, přičemž každý pocházel z úplně jiného období, ale kupodivu ani jeden z nich mě vůbec nezklamal a tento jsem si z nich užil nejvíc. Chut! má sice hodně jednoduchý příběh oklamaných a zároveň se mstících spotřebitelů v boji s prolhanými podnikately, avšak ve výsledku už od úvodních animací plyne s dobrým tempem a stříká na všechny strany jako jeden obrovský gejzír nejrůznějších nápadů, vtipů, grotesky, politické satiry, surrealismu, k tomu svižně sestřihaný, nenudící, s příjemně kratší stopáží, hravě rozpracovanou jednoduchou myšlenkou, slušným vyvrcholením a tradičně okouzlující hudbou oblíbeného mistra Františka. :) Jo, jo, tohle si hodně užívám, chvílemi sleduji všechny ty nápady (v čele s davovými scény na lodi a v podchodu s tanečně vyladěnou choreografií) doslova s otevřenou pusou, pak záhy naplno řvu smíchy, až se téměř dusím, a v doprovodu ústředního šlágru diriguji před obrazovkou ještě úderněji, než Michel Lonsdale (...a že to ještě jde! :o)). Sice na ty nejlepší Mockyho komedie (La Grande Frousse, Zázrakem uzdravený) to u mě zejména pro absenci pořádné dějové linky nemá a vadí mi zde pár drobných úchylností, ale jinak to byla v nejedné scéně taky mimořádná komediální bašta, pánové! [85%] ()