Alsa - koncert hvězd proti bezmoci

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2023, 60 min

Charitativní koncert z prostor Pražské křižovatky pro podporu a pomoc pacientům s neurologickým onemocněním ALS – amyotrofickou laterální sklerózou. Spolek Alsa, který je organizátorem večera, se jako jediný u nás tematikou nemoci ALS zabývá. Snaží se pomoci nemocným a jejich blízkým, ať už poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, pomůckami, výjezdy specialistů do domovů nemocných, rekondičními pobyty a mnoha dalšími individuálními aktivitami. Jak už bylo řečeno, jedná se o charitativní koncert, diváci se tak mohou těšit na hudební vystoupení Ondřeje Brzobohatého, seskupení Inflagranti, Maranatha Gospel Choiru, Lucie Bílé, Jana Bendiga a dalších. Večer bude zároveň doplněný o medailonky z prostředí statečných pacientů s ALS, a způsobu pomoci, která jim díky sbírce může být poskytnuta. Výtěžek letošního ročníku bude věnován na rekondiční pobyty, které jsou vždy věnovány pro cca 12 pacientů i s doprovodem. Cílem pobytu je seznámení s dostupností péče, multidisciplinární péči, vyzkoušení pomůcek, konzultace s odborníky z různých oborů. Spolek Alsa se také snaží o zprostředkování kontaktu mezi nemocnými a rodinami. Pobyt pořádá vždy pro deset rodin na 3 dny. Součástí pobytu jsou skupinová cvičení pro nemocné, psychoterapeutické skupiny pro pečovatele a podobně. (Česká televize)