Období hurikánů

• Mexiko Temporada de huracanes (viac)
všetky plagáty

Parta kluků najde ve vodním kanále mrtvolu a při vyšetřování její perverzní vraždy pak vyjdou na světlo nejtemnější tajemství obyvatel města. (Netflix)

petrsv

Příběh z prostředí, kde by asi běžný Evropan nechtěl pobývat. Vyprávění pohledem několika osob mi v tomto případě sedlo. Transvestita je jako obvykle terčem slovních nadávek, ale spousta lidí je za něj pochopitelně rádo. Kamera je opatrná, zřejmě aby divák nebyl až moc znechucen. Ke konci pokulhává scénář. ()

Skeksis

Neznášam špinu! Ale ak sa neradi umývate, tak v takejto mexickej diere by ste si hoveli ako prasatá v blate. Diera, kde je maximálna hygiena v potoku a maximálna zábava u čarodejnice - presmaženého transvestitu s akou-takou zásobou drog, vám poskytuje jedine nútené prispôsobenie. Samozrejme, že sú všetci spotení a špinaví, aby zapadli do krásnej koláže z barabizní, blata, sandálov, gýčových čačiek a drog. Inak, ten štvorcový formát obrazu sa mi tam celkom hodil. ()

JASON_X

Taková milá mayská vesnička středisková... Vedro a dusno k zblití, pot, špína, odpadky, barabizny, povaleči, zloději, grázlové, kurvy, rozvrácené a dysfunkční rodiny, potraty školaček zbouchnutých otčímem, teploušské mejdany plné chlastu a fetu u místního tranďáka známého jako Bruja (Čarodějnice). A vražda a krev. Napůl syrové a napůl artově vyumělkované sociální drama po mexicku, po jehož zhlédnutí vás možná přejde chuť na poznávačku po Yucatanu. ()

SAINTS

Bolestivý príbeh odohrávajúci sa v komunite trpiacej nesmiernou chudobou a utrpením. Žiadna so zobrazených postáv nie je sympatická, hlavne tá, to ten čarodejnica či čo to bolo je dosť odpudivá postava, ale miestni teploši si vystačia aj s ním. V konečnom dôsledku sú všetky postavy dosť sebecké. ()

sofiapetra

Zachtělo se mi mexické přírody, ale musela jsem u toho snést i dost nechutných živočišných scének. I to, že místní čarodějnice je chlap a všichni jsou s tím úplně v pohodě. ()