The Burning Girls

všetky plagáty

Reverendka a její dcera začínají nový život ve vesnici, která brzy odhaluje temnou historii své komunity a kde jsou prastaré pověry a nedůvěra cizinců zcela běžné. (mokelembembe)

sochoking

Horor ani omylom! Poctivá mysteriozna krimi, v ktorej to tvorcovia rozbehli v troch dejových líniach (reverendka, tulák a dve zmiznuté kamarátky), a ktoré sa na konci perfektne pretnú a rozmotajú. Páčila sa mi veľmi tá mysteriozna atmosféra každej jednotlivej epizody. Hoci začiatok poslednej bol čistý bollywood  (tým takým tupým vysvetlovaním), až som si myslel, že pôjdem s hodnotením nadol. Avšak potom prišlo postupné rozuzlovanie, ktoré ma dostalo nepripraveného a ja neváham dať plnú palbu tejto mini serii. ()

Mamlas odpad!

Tučňáci a spol., nuda jako prase. Proklikal jsem se prvním dílem o ničem, druhý díl o ničem už jsem nezvládl ani proklikat. ⬇️ 0% ()

Daiker

Poctivá mysteriózní kriminálka líznutá duchařinou... Anglický venkov, kostel, vražda, duchařský příběh, ztracené dívky a další vraždy... Co víc si přát. Má to tajemnou atmosféru, zvrácené momenty a v pátém dílů je dost drsná vražda. Konec jsem nečekal a o zvraty nebyla v tomto případě nouze.... To už se mi dlouho nestalo aby mě konec překvapil.... ()

Torision

Původní knihu od C.J. Tudor jsem přelousknul během dvou dnů - byla ohromně čtivá, kapitoly zakončené cliffhangerama, napínavá a narvaná twistama. Proto jsme se na tuhle TV minisérii moc těšil. Televizní verze je věrná originálu a zachovává několikavrstvé vyprávění ať už o nové vikářce s dcerou v britském zapadákově, bloudícím a vraždícím tulákovi, či příběhu o týnejdžerkách zpřed třiceti let. ()

*CARNIFEX*

Celkom dobrú atmosféru má tento malý, duchársky pokus z modernejšie poňatého vidlákova, v ktorom nehrá rolu ani tak materiálny svet, ako samotné myslenie. Osobne ma mrzí, že sa trošku viac nešlo do hĺbky z pohľadu dávnej minulosti, no na jedno vzhliadnutie to taká tragédia nebola. Kto má rád trochu tajomnejšie, mystickejšie príbehy, ten bude vcelku spokojný. Pokiaľ niekto očakáva horor v pravom slova zmysle, klope na nesprávne dvere, i keď na pár zábleskov v rámci žánru sa tu dá naraziť. ()