Uvězněna ve vlastním těle

• USA Locked In (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller
USA / Veľká Británia / Francúzsko, 2023, 96 min

Milá zdravotní sestra zkouší zjistit, jak pacientka v bezvědomí přišla ke svým zraněním. Podle všeho za nimi stojí kruté nepřátelství, nevěra, zrada a taky vražda. (Netflix)

Arsenal83

Názov sa dá vyložiť všelijako a v produkcii Netflix človek prirodzene čakal, že pôjde o nejaký príbeh psychicky zlomenej dievčiny, ktorá sa dnes cíti ako buldozér, lenže na škole jej ešte nepristavili genderovo neutrálnu latrínu. Nakoniec tomu tak nebolo a dobre že tak. No priaznivci hororu budú hľadať zmizík a kľudne aj cez laptop toto označenie mazať, pretože s hororom to nemá vôbec nič. Akurátny thriller so svojimi tajomstvami a atmosférou, obsadenie silnejšie, než si vôbec tento formát zaslúžil. Mysteriózny film s hádankami z minulosti, veľa flashbackov a skokov v čase, čo môže dosť miasť a z pôvodne bohatého zážitku divák nakoniec dostane nižšiu kvalitu v obstojnom obale, ako keď Billa šikovne zakryje pleseň trojitým pretočením potravinárskou fóliou. ()

ricci.s

Sledovateľný thriller o štyroch hlavných postavách: Mladá manželka, nevlastná matka, milenec a chorľavý miliardársky manžel. Kvôli majetku a vzájomnej nevraživosti a žiarlivosti sa ich vzťahy komplikujú a vyústia až k vraždám. Film žiaľ nemá s hororom nič spoločné, v podstate ani len okrajovo. Postavy sú sympatické a zahrali čo mohli, scenár je však strašne slabý. Keby došlo aspoň k nejakému prekvapeniu, možno by sa to oplatilo, ale takto? Celé je to až príliš prehľadné a predvídateľné. V týchto vzťahových motaniciach sú skôr zruční Španieli, tí dokážu naservírovať jeden zvrat za druhým. Na tomto filme spolupracovali tri krajiny a výsledkom je ledva znesiteľný priemer. Smutné. ()

mzss1

[75%] Mě tento nový film od netflixu vtáhl od začátku do děje. Mělo to takovou temnou atmosféru, scénářem a nějakým tím motivem postav to zpočátku působilo zvláštně, ale já si neztěžoval … V poslední cca třetině jsem byl docela už napnut jak struna. Není sice nic extra originálního, ale alespoň to nic nekopíruje a nejsou zde vloženy všelijaké aspekty dnešní horší doby, společnosti. Famkne Jenssen to sehrála docela obstojně, podobně jako Rose Williams. Netflix poslední dobou vyniká spíš seriály, avšak tohle se dle mého názoru vcelku vydařilo. ()

Warhorr

Tak tady půjdu proti proudu a je mi to zcela šumák. Rozhodně v žádném případě horor, na to velmi rychle zapomeňte ( je tady pouze jedna hororová scéna ), ale čistokrevný thriller. Jo, zaměřený možná spíš pro ženský, ale co ? Stačí pár lidí, jedno sídlo boháčů, zdravotní sestra a i přesto můžete udělat super mystery podívanou. Na konci už jsem se musel začít fakt pořádně orientovat, protože jsem nevěděl, kdo s kým konkrétně ještě hodlá vyjebat a člověk si tak musí počkat až na poslední minuty filmu. Kvalitní šmrnc tomu všemu dává kozatá Williams a ucházející atmosféra. Extrémně podhodnocený snímek, podobně jako třeba Awareness na Prime Videu. No hlavně, že lidi sypou hvězdama na Meg 2 nebo Rychle a zběsile. ()

Morholt

Taková divná troj až čtyřúhelníková vztahovka bez vyloženě kladných postav. S hororem to sice nemá nic společného, ale má to slušnou atmosféru a příběh by také nebyl úplně od věci a i když to na někoho může působit trochu zmateně, dává to na konci tak nějak smysl. Blbý je, že herecky to stojí za starou bačkoru. Rose Williams je sice sympatická holka, ale to je tak všechno a Famke už před lety nahradilo něco, co uteklo z muzea voskových figurín. Mužská část castingu byla zase nudná až běda. Nebylo by od věci, kdyby se látky v budoucnu chopil někdo schopnější. 35% ()

• Natáčalo sa v Londýne a v St, Albans, vrátane katedrály St Albans, jej okolí a na známom trhu. Obdobie natáčania trvalo od 20. decembra 2022 do 20. februára 2023. (Arsenal83)