Zajatec 2. avenue

• USA The Prisoner of Second Avenue

Film vypráví příběh dvou lidí – Mela (Jack Lemmon) a Edny (Anne Bancroft), lidí střední třídy a středního věku, kteří spolu šťastně žijí na Manhattanu v jednom vysokém domě. Až do chvíle, kdy oba přijdou o práci a kdy je jejich byt vykraden. K tomu je navíc začnou otravovat jejich vlezlí a závistiví sousedé. Oba musí snášet jejich urážky a když se zdá, že se ocitnou na samém okraji propasti, podaří se jim postavit se na nohy a začnou svoji těžkou situaci řešit. (videofil)

kyLuke

Skvěle zahraná a především napsaná komedie. Nechápu, jak to že si Jack Lemmon nedokráčel alespoň pro Oscarovou nominaci, neboť jeho výkon je strhující. Ale i scénárista Neil Simon by si něco zasloužil. Malou roli si tu pak střihnul tehdy ještě neznámý Stallone, ale roli kapsáře zahrál nejlépe, jak to jen šlo. Výborná komedie! ()

Looka

60% tak nějak mi přijde, e se na tom podepsal čas. Vzorce chování muž vs žena v 70. letech no nevim. Stallone v roli nezloděje... ()

MaxForValue

Ekonomicky vykastrovaný Jack Lemmon, chápajúca workoholička Anne Bancroft, neľútostný kapitalistický svet a krásna cameo rola pre "italského hřebce" Sylvestera Stallona. Dokážem si živo predstaviť ako v rámci komunistickej propagandy toto púšťali študentom na školách, aby videli kam až vedie kapitalistická nezamestnanosť, teda k rozpadu všetkých životných hodnôt, k pádu na samé dno. Ono aj označenie "komédia" má od diela skutočne ďaleko, je to skôr tragikomédia so sociálnym presahom, ktorý sa naplno prejaví v posledných 5-10 minútach, kedy prichádza k nevyhnutnému poznaniu, že nemať prácu zďaleka nie je to najhoršie v živote. ()

Delmondo

Ta Slyova minirole byla vážně komická, nikdy bych nevěřil že by ho mohl přeprat Jack Lemmon, který zde ztvárnil neurotickýho chlapíka co přišel o práci a navíc mu vykradli byt. Za to může ten nahromaděnej stres, to když na to přijde tak člověk sundá i Ramba. Jinak filmu se nic moc vytknout nedá ústřední dvojice Lemmon s Bancroftovou ze sebe chrlí jeden údernej dialog za druhým, kterej ještě umocňují kvalitním hereckým výkonem. ()

danick

Je to již velmi dlouho, co jsem viděl tento film, ale neurotické výlevy Jacka Lemmona byly srovnatelné i se samotným Woody Allenem a vryly se mi do paměti. "Je to komplot!!!" :o) ()