It's a Wonderful Knife

• Kanada It's a Wonderful Knife

Film sleduje příběh mladé ženy Winnie (Jane Widdop), která žije ve městě Angel Falls, které je posedlé Vánocemi. Město tvrdě zasáhne tragédie a nejlepší kamarádka Winnie zemře poté, co ji brutálně rozřezá starosta (Justin Long) převlečený za anděla. Winnie vraha dostane a díky tomu se o ní ve městě mluví. Jediným problémem je, že se obviňuje ze smrti své nejlepší kamarádky. O rok později se Winnie sžírá pocitem viny přeživší a přeje si, aby se nikdy nenarodila. Její přání se splní a ona se probouzí v děsivé alternativní realitě s mnohem větším počtem úmrtí. Bude se muset spojit s místními chuligány, aby rozluštila záhadu, než bude příliš pozdě. (Jardismo)

pornogrind

Začátek filmu nevypadal zas až tak zle a já si říkal, že by z toho mohl být alespoň průměrnej slasher. Nakonec se z toho ale vyklubala pěkná chujovina, která má k průměrnýmu slasheru hodně daleko. Původně jsem si tenhle film chtěl nechat až na 24 prosince ale neodolal jsem a jsem za to rád. Hned bych měl zkaženej den xichtem Justina Longa páč jsem si nepřečetl(moje chyba), že v tom hraje i tenhle antiherec, kterýho bytostně nesnáším. Ale on nebyl tím jediným problémem filmu. Všechny postavy snímku jsou vlastně nesympatický. Není tu prakticky nikdo ke komu by si divák mohl vytvořit nějaký sympatie. K hlavní "hrdince" už vůbec ne. Vraždy nejsou nikterak výrazný(efektivní) a celkovej námět s Vánocemi, polární září a alternativní realitou mi přišel spíš pro teenagery. Hodně slabý 2hvězdy. ()

majo0007

Vraj "bude se muset spojit s místními chuligány..." - keby si to aspoň videl a netrepal sprostosti! (aj niekto kontroluje, aké kktiny niekto napíše do Obsahu?!) Winnie sa spojí akurát tak s Bernie (weirdo pipinou), ktorú spoznala ešte v realite na párty. Neškodná teeny slasher-zlátanina, kde samozrejme nesmie chýbať bukvicový párik (dnešná klasika=černoch+beloch) a hoci bola Winnie v realite hetero, v alternatíve prišla na chuť šuškám. Za zmienku stojí vcelku originálna maska vraha (vrahov), hoci pochybujem, že by cez ňu niečo videli. Kto túži po nejakých originálnych a krvavých killoch (síce krv tam je, ale nič, čo by vás sundalo zo sedadla) odíde s dlhým nosom. Herecky "vyčnieval" jedine Justin Long, ktorý si svoju epizódnu slizkú roličku s opálených solárkovým xichtom a ebenovými zubami očividne vychutnal. ()

Marceloo

Tyler MacIntyre sa opäť trochu zlepšil, ale stále si myslím, že má na viac. Jeho spracovanie scenára od Michaela Kennedyho štýlom pripomína Freaky, ale vďaka vianočnej atmosfére a nezbednému Justinovi Longovi to ide svojou cestou a mňa tento film potešil, pretože takéto teenage vecičky mi väčšinou sedia. Body count je slušný, vrah má nádherne spracovanú masku a final girl Jane Widdop je podobne ako v Yellowjackets naprosto vynikajúca a som rád, že príjemná atmosféra z natáčania, ktorú spomínala v rozhovoroch k tomuto filmu, sa preniesla aj na plátno. O rok pred sviatkami si dám určite repete, pretože tieto feel good horory, ktoré sa na nič nehrajú, naprosto zbožňujem. ()

MightyHal

Hodně dlouho sem nezažil v prvních 15 minutách filmu tak brutální kadenci LGBT jako tady. Naštěstí se potom film zklidní, a servíruje podle mě více funkční zábavu než Totally Killer. Jedná se totiž o film od stejných producentů jako (Freaky, Death Day) a nabízí tak další hravou zápletku pod rouškou Slasheru. Místo cestování časem se tu dostaneme do typického pohádkového příběhu, ve kterém si přejete ať neexistujete a ono se to stane. Musím ale říct že právě tento koncept mi tu přišel oproti Totally Killer apod. méně využit a jelikož postavy spolu s městečkem poznáte rychle jen na začátku, tak pak následné změny po přání nemají takový inpact a moc si s tím ani vyhrát nejde. I tak mi to ale přišlo fajn. Dále mi přijde že tu navíc opravdu funguje ta slasher část více než ta komediální. Ano humor tu je, ale přijde mi poměrně tame a není místy tak nějak extra šílený. Což právě napomáhá více vyniknout té slasher části a o větší body count tu není nouze. Ano, vraždy často postrádají gore, ale kupodivu mi to tu nevadilo. Jsou totiž zábavně natočeny, krvavé a baví. Navíc i postavy tu jsou fajn a ustřední duo mě fakt bavilo a jejich jiskření mi přišlo fakt přirozené a bavilo mě. No a Justin Long? Ten v roli až cartoonově přehrávajícího zaporáka si kradl každou scénu pro sebe. Škoda že ho nebylo ještě více. Ve výsledku se tak jedná o příjemnou vánoční jednohubku která má sice nevyužitý potenciál, ale i tak příjemně pobaví. 6/10 ()

oveckaoa

Ve městě Angel Falls řádí vrah, kterým je starosta (tohle není spoiler je to hned na začátku) a zabíjí lidi , kteří mu nechtějí prodat pozemky. Jednou ho zabije jedna holka , které zabil  přítelkyni a  po roce ji štve , že se to neřeší a jeho (toho mrtvého) bratr ji nenávidí tak si přeje, aby se nenarodila. Přesune se do jiné reality kde ji nikdo nezná a opět  tam dochází k vraždám, aby se mohla vrátit zpět musí ho zabít dříve než zmizí polární záře.  Bohužel od toho přesunu zpomalí tempo omezí se počet vražd na úkor keců úplný konec to taky podělal jelikož si ho pozvou do kina a tam ho sejmou. Na to jak se snaží chovat chytře hodně velký úlet. Jinak pokud jsem to pochopil její bratr dostal 2 roky po sobě stejné auto jeho rodiče musí být hodně ve vatě a ta ženská s tím flekem na ksichtě mě neskutečně iritovala. P.s. dávat tomu odpad kvůli tomu, že je tam lesba je ubohost jeden komentující tam do všeho ještě narval Usa , západ ,prohnilost  už jen chybělo napsat snad nás Putin osvobodí. 40 procent ()

• Název filmu se objeví až v 16. minutě. (pornogrind)