Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

pakobylka

Parádní bitky v režii Jackieho Chana prošpikované komickými výstupy - přičemž některé z nich připomínají éru němé grotesky. A s dějovou linií se to má tak: Je poměrně jednoduchá, i když v několika slabších chvilkách maličko nepřehledná - a víceméně slouží k tomu, aby nejrůznějším krkolomným kouskům Jackieho a jeho společníků poskytla dostatečný prostor. Navzdory tomu si docela dobře vystačí a obstojí sama před sebou - a já nemám potřebu ji rozebírat ... ;-) ()

Terva

Scénář i režie Jackie Chan. CITÁT - Policajti a námořníci se perou !!!....... Opět je choreografie soubojů Jackiho Chana úchvatná. Film mnohdy připomíná situační komedii. Akční scény na šlapacích kolech byly povedené a zajímavé. Záběr v 60 - té minutě je hodně mrazivej a nebezpečnej. Všimněte si, že pád z věže je přehraný dvakrát, ale Jackie pokaždé dopadne jinak. HESLO !!! Johohoóóó správný pirát na stráži, vajíčka si usmaží, hop vajíčka na olej, to piráti všichni chtěj. Zasypat je pěkně chilli, to aby se rozohnili. Správně ostrý vajíčka, že shoří i poklička. Piráti jsou ostrý chlapi, napít se pak rychle kvapí. A když se dost napili.....náramně se poblili. Finální souboj se mi nelíbil. Převážně bojuje Jacki proti několika soupeřům najednou, ale tady je to obráceně. Závěrečné titulky opět prozradí nepovedené scény. Je zde vidět i třetí nepodařený seskok z věže v 60 - té minutě. ()

Chrustyn

Jeden z těch méně známých (nebo spíše neznámých) Chanových filmů, který natočil se svým dlouholetým kamarádem Sammo Hungem. Jako u ostatních Jackieho filmů se nemá cenu rozepisovat o příběhu, který opět není důležitý a je zde jen pro vyplnění mezer mezi akčními scénami, hlavní je samozřejmě akce. Akčních scén je zde pár ale ve většině případů jsou dost dlouhé a jako vždy skvěle natočené a plné perfektních i neuvěřitelných kaskadérských výkonu (nejvíce mě dostal skok z několika metrového stožáru při kterém si Jackie pěkně natloukl). Akci tentokrát nevelí jen Chan ale příležitost dostanou i vedlejší postavy v čele se Sammo Hungem, který dokazuje, že i když není žádný atlet kopat rozhodně umí. Největší problém je v tom, že akční scény zabírají cca 30 minut stopáže filmu a mezi nimi je jen nudná vata. ()

Pecival

Luxusní podívaná, která snese srovnání s největšími perlami Jackieho tvorby jako je Božká Relikvie nebo Mladý mistr (ač se jedná o relitvně odlišné žánry). Velmi zábavný počin, některé scény mi vysloveně připomínali grotesku(famózní kličkování na kolech v úzkých uličkách). K tomu připočtete klasickou dávku šílených akčních scén nezastavitelného Jackieho a máte .... no prostě první ligu. ()

Wishkah

Hloupoučké, slapstickové a s několika vážně otřesnými hereckými výkony. Přesto neskutečně zábavné. Jackie asi poprvé předvedl moderní kung-fu bojové scény, představila se nám svatá trojice Chan-Hung-Biao, akce je vynikající, některé humorné momenty jsou bránutrhající a projížďka na kole je geniální. Za mě super zábava ()

• Film se původně měl jmenovat Pirate Patrol. ale kvůli strachu, že po oznámení názvu začnou jiné společnosti narychlo chystat podobné filmy o pirátech, rozhodlo se o změně názvu na nic neříkající Project A. (Raztubyl)
  • Jackie Chan si zlomil při pádu z desetimetrové hodinové věže nos a poranil si krk. (CrypzzXD)