The Matchmakers

• Južná Kórea Neoege Nareul Bonaenda (viac)
Južná Kórea, 2023, 16 h 19 min (Minutáž: 60–70 min)

Mladý, vysoce inteligentní muž je nečekaně vybrán jako manžel pro princeznu. Ovšem jeho osud se obrátí, když princezna během svatebního obřadu zemře, což mu podle čosonských zvyků znemožňuje zastávat vládní funkci nebo se znovu oženit. Následně se zaplete se ženou, která vede dvojí život – jako dohazovačka a prodavačka dámských předmětů. Společně pracují jako dohazovači a pomáhají starším svobodným mužům a ženám najít lásku. (mikki089)

Koral17

Příjemné ale trošku nudné historické romantické drama s poněkud spletitým dějem a množstvím (zbytečných) postav, z nichž některé mají navíc zdvojené identity.  Někdy jsem měla dojem jako by scénář psal sám Jára Cimrman. Příběhu by prospělo, kdyby se více držel základního tématu – hledání vhodných manželů pro tři sestry – „staré“ panny a zredukoval postavy na těch pár základních. Autoři se zejména v prvních epizodách pokoušeli také o humorní situace, něco vyšlo a něco ne. Osobně jsem nejvíc ocenila nápad s temnou uličkou starých mládenců a následného interview s každým uchazečem.  Herecké výkony byly spíše standardní, seriál stál na hlavním hrdinovi v podání velepopulárního Rowoona. Rowoon se dlouhodobě „vyžívá“ v komediálních rolích, ale jeho herecké schopnosti na to ne vždy dostačují.  Měla jsem dojem, že jeho postava má být (především v prvních dílech) někdo jako Sheldon Cooper doby Čoson. Ale musím přiznat, že někdy jsem se na jeho výstupech i dobře zasmála.  O něco víc se mi ale líbil v pozdějších epizodách, kdy zaujal spíš vážnější a romantickou polohu. Seriál doporučuji jako příjemné zpestření dlouhých zimních večerů. ()

EsterH

Seriál s veľkým potenciálom, škoda, že nie všetko sa podarilo. Zo začiatku sa mi postavy dosť motali, čo sa mi nestáva až tak často. Na princa naozaj sedí prirovnanie kríženec Sheldona a Cimrmana... nie je nič, v čom by nebol dobrý,  bojovať aj plávať sa naučil z kníh.. Zápletka s uchopením moci a nezbytnými intrigami ma nebavila, ale veľmi ma potešil sympaický kráľ a hlavne princov sluha, toho tam mohlo byť pokojne viac. ()