Stanley Ford (Jack Lemmon), úspěšný kreslíř comixů, vede příjemný život dobře situovaného starého mádence a v žádném případě by na tom nic neměnil. Jednoho rána se však probudí jako čerstvě oženěný manžel jisté rozkošné blondýny (Virna Lisi) a jen těžko si vzpomíná na to, jak k ní přišel. A protože mladá novomanželka nechce o rozvodu ani slyšet a život s ní je k nesnesení, nezbyde mu než připravit vražedný plán... (Pohrobek)

Han22

Příšerně dementní komedie. Nemám rád, když se i v komedii chovají lidi jako idioti a tady se tak chovají všichni. Tak se zapřísáhlý mládenec ožení v opilosti s naprostou sexbombou, která má jedinou chybu, že ho naprosto zbožňuje. A on neví jak se jí zbavit a tak trpí a nakonec se ji v komixu rozhodne zabít, za což je obviněn po jejím zmizení v reálu. Táhne to sarkastický sluha Terry-Thomase a Jack Lemmon dělá zázraky, ale potápí to vše ostatní. Neschopný právník s příšerným smíchem, jeho otřesná manželka, naprostá demence u soudu. Z célého filmu stříká šovinismus a nenávist k ženám tak, že to strká do kapsy i Ala Bundu (kde to bylo s nadsázkou). Až jsem se skoro styděl. Romantické finále pak nedává absolutně smysl. Slabé 2*. ()

JohnSmith

Celkem slušná komedie o sukničkáři s odporem k manželství, který se pod vlivem alkoholu ožení s Italkou, která neumí ani slovo anglicky. Ten šok, kterým Lemmon po svatbě prochází je vskutku k politování a bylo mi ho oprvdu líto. Pak následuje sem tam nějaký ten vtípek a vše završuje soudní líčení, které je naprostou výhrou všech podpantofláků na světě. ()

Martin741

Reziser Richard Quine /Podezrela Bytna 1962, serial Kolumbo 1971/ natocil vybornu komediu s legendarnym Jackom Lemmonom /Stistko 1966, Byt 1960, Dej si pohov Kamosi/ v roli najprv samotara a hned zase zenaca, ktory si ale samotu uzival a zenska je otravna a neznesitelna, taxa rozhodne zbavit sa jej. A moze sa rozjet kvalitna filmarina. Dialogy su vyborne, kulisy na urovni, krasne exteriery potesia. Plus vyborne su dve hlavne herecky, a to Vyrna Lisi /Romulus a Remus 1961/ a Claire Trevor /Key largo 1948/ - zvysnych hercov som uz nepoznal. A ako komedia je toto fakt vyborna oddychovka . 76 % ()

kaylin

Komedie, která je místy docela vtipná, ale chvílemi sklouzává do humoru, který je spíš trapný, nebo místy dokonce ubohý. Jack Lemmon ale dovede i takový film utáhnout, že vás to bude bavit, a to i přesto, že vám jeho postava přijde herecky nekomplikovaná. Jack jí ale dodává ten správný šmrnc. Navíc Virna Lisi se nenechá komediálně zahanbit. ()

dopitak

Je to jinak - Lemmon podává solidní výkon, jaký mu jen jeho (kromě konce) slabý charakter postavy umožňuje. Film určitě zkrásňuje přítomnost Virny Lisi - známější nám tuzemcům spíše hlavní ženskou rolí z Černého tulipána. Ale hlavně - skvělý Terry - Thomas, známý britský komik, který po boku svého zaměstnavatele doslova září a jeho sluhovská beztarostná profesionalita připomíná vytříbenost Saturninovu. Začátek filmu má skvěle našlápnuto, starý mládenec, zarputilý odmítač manželského svazku, se v opilosti ožení s krásnou neznámou dívkou, která navíc ještě neumí ani slovo anglicky. Jenže odchodem Charlesovým (T-T) příběh docela ztrácí šťávu a ani docela vtipné soudní přelíčení v závěru už žebříček nespasí. ()

• Stenleyho žena je po celou dobu filmu označována jako paní Fordová, její křestní jméno ve filmu nikdo nezmíní. (Pumiiix)