Na první pohled jsou dokonalá rodina. Děsivá vražda jim ale převrátí život vzhůru nohama a rychle se ukáže, co všechno jsou ochotní jeden pro druhého udělat. (Netflix)

mzss1

[88%] Nečekaně výborná šestidílná severská minisérie! Vlastně ten děj je dost přímočarý, ale je zabalen do tak temné a napínavé atmosféry s hodně dobrou hudbou, že jsem to celé dal během cca 2 dnů. Postavy jsou rovněž zajímavé, snad žádná mi nelezla na nervy. K plnému počtu bych vytkl trochu to policejní vyšetřování, ale to je opravdu jen drobný detail. Kdo má rád thrillery s pomalejším, ale psychologickým pojetím, tak nebude zklamán. Jedna z posledních scén - flashback - to bylo opravdu mrazivé a emotivní! ()

sofiapetra

Nebylo to špatné - základní myšlenka je sice trochu otřepaná, ale pro rodiny, které musí něčím takovým procházet, to bude prudce aktuální neustále (matku lze zcela chápat a nejspíš bych udělala to samý). Tři hvězdy jsou málo, čtyři moc (kdyby to mělo o dva díly míň, tolik neváhám),  čtvrtá je tedy trochu z protekce ke švédské kinematografii. ()

kokofek

Co uděláte pro své dítě pokud jste rodič,který je vychovává od mala ať už dobře či hůře ? Uděláte úplně všechno. Je to příroda,která nás nutí ochránit své DNA. A je to dobře. Každý by měl mít rodiče,kteří pro něj udělají vše co půjde. Ti,kteří děti nemají a tudíž nikdy nezažili co je to strach o potomka o tom vůbec nic nevědí. Divadelní hru Matka taky napsala herečka, která neměla děti a tak netušila co vlastně matka cítí. ()

Prochy38

Velmi příjemné překvapení, i když jsme od severské tvorby zvyklí na kvalitu. Po prvních dvou dílech jsem ale začal pochybovat. Krizi jsem překlenul a poslední 3-4 díly už šlapaly skvěle. Závěr parádní. Co mě dost zklamalo nebo aspoň nemile překvapilo je opravdu nulová práce policie, vyšetřovatelů a pod. Za celou dobu seriálu nepadla ta nejdůležitější otázka: "Stello, zabilas Chrisse?" Ale oki, závěr skvělý a musím teda ještě vyzdvihnout jednak herecké výkony a super obličeje a k tomu teda, že si Netflix odpustil "tmavé" Švédy a lekci homosexuality.... nebo mi to uniklo? :) ()

ElisR

Nejsem úplně fanynka severských knih, filmů ani seriálů, ale tomuto jsem dala šanci a nebylo to špatný. Občas trochu unavený, ale následující scéna to pak většinou rychle oživila. A tedy pech hlavní hrdinky na muže byl až neuvěřitelný. No, vyřešila to po svém a jak se na konci ukázalo, zřejmě dobře. ()