Jiří Anderle a jeho lidská komedie

(TV film)
všetky plagáty

Dokument nabízí průhledy do světa a života jednoho z nejvýznamnějších českých malířů a grafiků druhé poloviny 20. století a počátku nového tisíciletí... Jiří Anderle je velký umělec. Nejen grafik a malíř, ale také spisovatel, herec, muzikant a velký vypravěč. Postihnout tuto renesanční osobnost je nesmírně náročné. Jeho nadání, život minulý i současný – to vše vznikalo na základě mnoha setkání a intimních rozhovorů režiséra Viktora Polesného s člověkem, bez kterého by byl náš umělecký svět o mnoho chudší. (Česká televize)

Marze

Prijemne vypraveni u piva. "Tanec jsou utajeny emoce a milenecka predehra. Ve venkovskem kulturaku se muze stat cokoliv. Vratila se a mela zmuchlany saty". Odmítnutí vstoupení do strany byla velká osobní statečnost. Pobavila mě historka s voděním dívek Oty Pavla do hájenky. ()

BaruM

Přiznám se, že jsem moc o panu Anderlovi nevěděla. Umí ale tak poutavě vyprávět, že mi přijde, že ho znám celý život. ()

Cacorka_eliz

V portfoliu Viktora Polesného se občas objeví i povedené dílo a to je případ tohoto dokumentu. Anderle je skvělý chlapík a i kdyby to Polesný zmrvil jako třeba Svěráka a Uhlíře, tak by to bylo pořád dobré. ()

Hanka_M

Ano, jeden z těch opravdu povedených dokumentů tohoto roku a to především díky panu Anderlemu, jeho okolí a jeho umění. Jsem ráda, že ČT alespoň občas naplní své kanály i veřejnoprávním obsahem, škoda, že to spláchne ČTart a dokument se nedostane k většímu počtu diváků. ()