Jako led: Vražda, káva a Jessica Wongso

• Indonézia Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso
Indonézia / Singapur, 2023, 86 min

Réžia:

Rob Sixsmith

Dokument o tragické smrti Mirny Salihin, kvůli které skončila před soudem její nejlepší kamarádka Jessica Wongso. Došlo tehdy ale opravdu ke chladnokrevné vraždě? (Netflix)

Skeksis

Gucci, Chanel, Versace na sebe, Prada v ruke a hajde na druhý svet. A druhá do väzenia. Zavrela by som ich už iba za to, že tri štvrtiny Indonézie nosí žabky a nakrivo ušité tričká, a takéto ženy sa promenádujú po drahých kaviarňach oblečené vo výške ich celoživotného platu. Ledva som prežila ten ich jazyk do konca, to ich: tchabrnkflkrnkrakrakra... by som tam nevydržala. A tomu chválenkárskemu samoľúbemu otcovi zosnulej by som takú jebla medzi oči, že by aj zabudol vyťahovať zbraň a hrať sa v sedemdesiatke na Supermana. ()

TORTERAjirka

Celý dokument je bohužel velký chaos. Člověk má problem vyznat se v časové ose a nekonzistentní výprava nabízí jen velmi málo relevantních pasáží a spoustu velmi irelevantních informací, což působí, že dokument bohužel nestačí k tomu, aby se člověk dokázal informovat o skutečné podobě zločinu. ()

IceQueen

Tá Indonézia, to je vám skutočne úžasná krajina. K vyšetrovaniu vraždy tam nepotrebujete pitvu a ako expertného! svedka si môžete predvolať chlapíka, ktorý na základe vzhľadu dokáže posúdiť charakter. A čo sme zistili? Vlastne nič. Okrem toho, že otec úbohej nebohej je narcis. ()