Devadesát Dva

Stejně jako v případě 'Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities', kde mě zajímal jen Panos Cosmatos, jsem i v případě 'John Carpenter's Suburban Screams' měl zájem vidět pouze Carpenterův příspěvek, ten, jako závěrečný pro minisérii nám Carpentera vrací na režijní sesli po dlouhých letech, protože za poslední roky jsem ho spíše viděl věnovat se hudbě. Pamatuju, že jeho 'Cigarette Burns' (2005) z 'Masters of Horror' bylo regulérně opravdu masterpiece a tak jsem byl velmi zvědavý na jeho další, drobný příspěvek do nějaké antologie, koneckonců, kdoví jestli nebude poslední. Předně bych řekl, že ta forma je trochu divná, jak je příběh pořád přerušovaný vyprávěním postav, kterým se událost stala... ale už v úvodní scéně jde perfektně vidět Carpiho typický rukopis a myslím si, že si zvolil perfektní koncept/námět, pro svůj comeback. 'Phone Stalker' je o týpkovi, který začne obtěžovat hlavní hrdinku, Beth. Ta se rozešla se svým přítelem, který ji podvedl, předtím, než se měli brát, žije sama. Stalker ji začne obtěžovat sexuálně explicitními poznámkami, edity fotek, vyhrožuje jí smrtí... přes jiná a jiná čísla ji volá do práce, volá jí okamžitě, co je uvědoměnna o smrti otce, aby jí to ještě vetřel do rány. Skvělá hudba (jak je u JC zvykem), navíc je zvláštní vidět Carpiho tvorbu, která je jaksi, v pravém slova smyslu, béčko, ale pořád, v současném moderním pojetí. Stalker jde postupně více a více, blíže a blíže (nahraje Beth třeba při odchodu jejích přátel, doslova několik metrů od jejích vchodových dveří a pošle jí to, vteřiny poté, co ona zavře dveře), takže hlavní hrdinka propadá paranoie, což i podporuje typický Carpenterovský konec. Hodně Čechů se na tomhle podílelo. Za mě slušný příspěvek, ale zároveň asi u celkově, předpokládám, nic moc antologie. ()