Případ od Viktoriiných vodopádů

(TV film)
  • Česko Sherlock Holmes: Případ od Viktoriiných vodopádů (viac)
Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia / Taliansko / Belgicko / Luxembursko, 1992, 200 min (televízna verzia: 2x90 min)

Pod africkým sluncem, daleko od Baker Street, se odehrává další příběh Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka dr. Watsona. Slavný detektiv se chystá do důchodu, uprostřed příprav ho však vyruší prosba krále Edwarda VI., aby pomohl bezpečně dopravit do Anglie velký diamant, který je obzvlášť cenným darem koruně. Když však detektiv dorazí do Afriky, zjistí, že klenot byl ukraden. Je přesvědčen, že zloděje najde v luxusním vlaku, který míří k úchvatným Victoriiným vodopádům. Holmes je odhodlán najít zloděje mezi cestujícími a současně odhalit, kdo zavraždil indického zámečníka, nalezeného na místě zločinu. (oficiálny text distribútora)

macetoma

Těžce OUT. Toto, že je Sherlock Holmes, který má TEPRVE jít na odpočinek? Vypadá spíš, že už na něm je tak 20 let a vytáhli ho právě z domova důchodců. Nejenže tak vypadá, to bych mu i odpustil, ale ten člověk co si hraje na Sherlocka je těžce mimo a poslední stopy po nějakém intelektu mu asi vzal pan Alzheimer. Sledovat 200 minut nudného, nezáživného filmu je doslova utrpení, můžete dělat soutěž v které minutě usnete. Dávám 2 hvězdy, protože mám moc rád Sherlocka jako takového, beru to jako takový "pomník slavnému detektivovi" a do nich se jen tak kopat nedá. ()

otík

Druhý a poslední film z plánované série pod názvem Sherlock Holmes the Golden Years. Neskutečně natahované pátrání po ukradeném diamantu je plné zcela nezábavných scén, které nemohou diváka vůbec zajímat. Holmes zde není za naprostou padavku jako v předchozím díle http://www.csfd.cz/film/14253-sherlock-holmes-a-pekelny-stroj/, ale žádný zázrak to také není. Opět jen velká ztráta času. Hudba: Eric Allaman ()

Mi Nü-Chai

Vždycky jsem si říkala, že by Christopher Lee mohl být výborný Sherlock - a myslím si to doteď. Jen by holt musel hrát Sherlocka Holmese ve filmu, který nevznikne především proto, že se (samozřejmě úplně leví) režisér a scénárista rozhodli udělat si dovolenou v Africe. Aby nebyl v příběhu o mistru dedukce předveden jeden jediný logický postup, o pátrání se občas někdo zmínil, leč žádné tam fakticky neprobíhalo, Sherlock i Watson působili jako dva zmatení senilní staříci...to je i na otrlého diváka špatných filmů trochu moc. ()

Ironhead

Christopher Lee má charisma a je i ve sedmdesáti zatracenej švihák a i vcelku dobrý Sherlock, ale dr. Watson mu tu úplně nesedl. Nejvíce to tu kazí asi ta televizní kamera. Malou zajímavostí je snad jen to, že představitelé Sherlocka a Watsona se narodili ve stejném roce a ve stejném roce i zemřeli, oba v požehnaném věku 93 let. ()

Kolssteyn

"...Picasso mi k tomu nakreslil i obrázek, ale nedalo se poznat co to je, tak jsem to vytrhla a vyhodila." V kontextu děje patrně nejlepší hláška, ovšem zbytek bez děje, napětí a hereckých výkonů... o jednoduchých tricích ani nemluvě. Nejspíš jedno z nejhorších zpracování Sherlocka... přes to svým (dvěstěminutovým) způsobem milé... :) ()

• Natáčení probíhalo ve Velké Británii a v Jižní Africe v Zambii u Viktoriných vodopádů. (reich)