Smrtící pozvánka

• Mexiko Invitación a un asesinato (viac)

Na luxusní jachtě dojde k vraždě. Sestra oběti – amatérská vyšetřovatelka – se pak ve vile plné nóbl podezřelých pustí do hledání pachatele. (Netflix)

Aljak

Vzhľadom na hodnotenia som nečakal nič extra, no napriek tomu to malo celkom vydarenú zápletku a aj celkový vizuál. Začiatok bol výborný, ale čím ďalej sa táto detektívka vyvíjala, tým mi prišla slabšia a miestami bolo správanie vyšetrovateľov dosť absurdné. Ale čo už. Pozerať sa na to dalo, nuda to nebola, ale po tom sľubnom začiatku som čakal niečo viac také záživneješieho a lepšieho. 2* ()

Untentrauer

Film mne zaujal svou snahou o vytvoření kriminálky po vzoru slavných literátů a jejich příběhů. Populární zápletka tak typická pro detektivky....Jenže na mě to bylo prostě moc latino. Herci jakoby vypadli z telenovely. Všude strašně moc ukecaných dialogů, zejména ze začátku, velké množství postav, které postupně představovali a na můj vkus je nepředstavili dost dobře a dost včasně, takže jsem se v tom chvilku ztrácel. Herci ze kterých jsem nebyl schopný vybrat sympaťáka, ani hlavní "vyšetřovatelka" neměla tu pověstnou vlezlost a vtíravost, jakou by měla mít i když se tolik snažila - ano v některých scénách se opravdu snažila. Ale ty ostatní postavy, jakoby nikdo neměl dost výraznou osobnost a povahové rysy. Přišlo mi to jako kužele u cesty, výplň scén držící se svého scénáře. Nakonec to sice dalo dohromady smysluplnou zápletku a spoustu motivů ale....prostě moc ukecaný Latino, kterému chyběla TA atmosféra co bejvá hlavně v anglických detektivkách a na kterou jsem zvyklý. Navíc z průběhu vyšetřování a postupu detektivů jsem neměl uspokojivý pocit. Takže nakonec jsem nebyl uspokojen, byť si uvědomuju, že jsem měl větší očekávání a to ovlivnilo do jisté míry i hodnocení. ()

Trevor

Zhovievavé 3*, našlo sa aj niekoľko vtipnejších momentov, obyčajná mexická vykrádačka Agatha Christie s povinnými Netflix korektnými prvkami, avšak nebolo ich príliš veľa, celkom príjemné prostredie a očakávaný dej...dalo by sa pri tom zrelaxovať ale celkovo je to film na ktorý som zabudol takmer už počas písania komentáru. ()

Ivoshek

Původní zápletka dávala naději, že by to mohlo být něco jako Deset malých černoušků. Bohužel není, přinejmenším v první polovině, což byla maximální dávka nudy, kterou jsem dokázal vydržet. Postavy hodně šustí papírem a nějak ve mně nevzbudily zájem o jejich život ani případnou smrt. Určitou, byť menší, roli sehrálo i to, že se mi nekoukalo dobře na představitelku hlavní role. Snad bude příští španělský film lepší, obvykle se mi jejich a iberoamerická produkce líbí. ()

Arsenal83

Keď chceš byť ako Agatha Christie a je z toho len Táta Klystír. Čiže kriminálka z Wishu. Už len na hlavnú predstaviteľku sa nepozerá dobre, vyzerá ako všetky tie tupé progresívne typy s kostenými okuliarmi, ktorý na prvý pohľad chýba nejaký chromozóm, alebo gén, ale snažia sa tváriť premúdrelo. Film sa navyše snaží pôsobiť satiricky ako nejaký Ružový panter, ale vôbec mu to nevychádza a divák tak neotvára ústa od smiechu, ale od zívania. ()