Ceny Thálie 2023

Réžia:

Roman Petrenko

Účinkujú:

Světlana Witowská (moderátor)

Slavnostní vyhlášení jubilejního 30. ročníku divadelních cen. Během večera budou uděleny ceny za výjimečné herecké výkony uplynulé sezóny i celoživotní mistrovství. Své letošní laureáty budou mít i další kategorie, mezi které se již tradičně řadí Cena pro činoherce do 33 let, Cena České akademie divadelníků a ocenění za šíření divadelního umění v televizi. Přímý přenos z jeviště Národního divadla v Praze uvádí Světlana Witowská. (Česká televize)

fafejt001

Proč  to  moderovala  Witovská  ??  Nehodila  se  na  to  vůbec .  Zlatý   Procházka  a  Kepka . Holišová  fajn ,  Pan  Suchý  rovněž  a  Emília  na  závěr  pěkné  překvapení .  Někteří  děkovali  až  moooc . Hlavně  starší  herci . Jo  a  paní  Kolářová   zasloužený   aplaus  ve  stoje .  Bravooo .  A  herec   Pechlát   to  ,   asi  dostal  i  za  ten  seriálek   co  včíl   jde  v  Tv .  A  jěště   se  mi  zdálo  ,  že  ten  přenos  je  dost   dlouhý . To  už  tak  ovšem  bývá .  Takže  zase  za  rok . ()

castor

Tradiční předávání, tentokrát poměrně zdlouhavé, nicméně i proto, že Ceny Thálie byly letos jubilejní, a tak více bilancovaly. Ovšem bilancovaly dost, těch návratů do minulosti a vzletných výjevů bylo přespříliš, k tomu přidejme škrobený jazyk medailonků, a tvůrci se nemůžou divit, že si běžné televizní publikum sotva získají. Každopádně Hana Holišová spontánní, zrovna dnes dvaadevadesátiletý Jiří Suchý stručný a odlehčený. ()

• Poslední přímý přenos, kterého se jako generální ředitel České televize zúčastnil Petr Dvořák. Shodou okolností se jednalo o poslední den jeho úřadování. (TomasSlach)