Akuma Kun

• Japonsko Akuma-kun (viac)

Jednoho z nich vychoval démon a druhý je člověk jenom napůl. Mladý Akuma Kun s Mefistem Třetím jako vyšetřovatelé paranormálních jevů řeší vraždy a velké záhady. (Netflix)

ADIO45

Tento seriál Akuma Kun je rebootem klasického anime z roku 1989, které se zabývalo tématem démonů a okultismu. Hlavní hrdina je chlapec jménem Ichirō Umoregi, který je potomkem legendárního exorcisty a má schopnost přivolávat a ovládat démony. Seriál má 12 epizod a každá z nich je napínavá, zábavná a plná akce. Animace je skvělá, postavy jsou sympatické a příběh je věrný originálu, ale zároveň přináší něco nového. Seriál je vhodný pro všechny věkové kategorie a nabízí hodně zajímavých informací o japonské mytologii a kultuře. ()

spawnxp

Celý je to "trochu" gastronomická záležitost - "pohanský" svět kde duše přebývá v srdci a proto jsou démoni posedlí jeho konzumací. Polovina keců se točí kolem "ramen" polívky pro Mefistola 3 - (taky jsem podlehnul atmosféře a musel si jí dát) - a druhá půlka kolem lívanců pro Akuma Kuna (o těch vážně přemejšlím). Koneckonců i "rodinnej" díl (10 Celebration) byl "přes" lívance... Mrtvejma se nešetří, něco je i dost bizarní - inu Japonsko, že... Chvílema se ukáže módní satanismus (u Japonců spíš pohanství): "Bože, říká. To je ale žalostný duch, prosí falešného Stvořitele o odpuštění.Je načase to ukončit." Dialogy vesměs v lehkým duchu: Mefisto 3: "Může za to ten démon! Źe jo?" Akuma Kun: "To je asi dobrý způsob, jak to brát." Výtvarně celkem úžasně nakreslený pozadí - bohužel hlavní postavy je "infantilní anime" styl, kterej mi úplně nesedí. Je tu ovšem pár výjimek: třeba režisér Satoru Ei (4 Enwy) je figura, která jakoby vylezla z klasickejch japonskejch novinovejch komixů. A postavy? Přemoudřelej adolescent Ičiejró Umoregi aka Akuma Kun původně démon Aešma (něco není jasný?) (a ani není červenej jako Hellboy!) plus jeho "pitomej táta" strýček Shingo aka minulej Akuma Kun zalezlej v Neviditelný škole . A dál: sexy démon Gremory s nevyjasněným genderem, kterej ovšem (spoiler alert!) ve finále bere všechno, pan Satan s ptačí maskou jako zapálenej malíř, cholerickej polo-demón s jedním rohem aka Mefisto Třetí, hermafroditní padlej Rudej anděl" Strophaia, nadpřirozenej (a užvaněnej) superzrádce kočkonetopejr apoštol Komorineko, multioční šestinohá pudloidní(a užvaněná) apoštolka Hyakume a jako klíčovej artefakt podivná Šalamounova flétna...? Všechno se to točí kolem Millenarianism Research Institute - kupodivu millenarianism opravdu existuje, alespoň na netu... Velice slušná zábava 4/5 ()