Vindicta

Když město terorizuje sadistický sériový vrah, zkušený detektiv a nově přijatý záchranář zjistí, že klíčem k zastavení krveprolití je odhalení pravdy o jejich vlastní strašidelné minulosti. (mokelembembe)

pornogrind

Budu se opakovat ale v letošním roce kdy je to na kvalitní horory opravdu bída jde o další z těch chvalitebnějších hororovejch počinů, kterej si určitě pozornost zaslouží. Samozřejmě příběh nikterak originální není. Neobejde se to bez spousty nelogičností, chyb a hororových klišé ale má to v celku spád, sympatickou(né tupou) hlavní hrdinku a normální stopáž. Takže za mě takovej neurážející průměr. 3hvězdy...CARPE...FUCKING...DIEM... ()

darkrobyk

Nenáročný slasher přesně v duchu osmdesátek ale v současném looku. Maskovaný vrah využívá chytře nespokojené spodiny přesně tak, jak to umí leckterý politik, a mstí se za zločin, co na něm byl spáchán. A zřejmě by měl i sympatie diváka, kdyby ovšem zůstal u oprávněné pomsty. Jenže šel dál, a tak se z něj stal jen ubohý vrah. Konec dostával stále více a více nádech klasických hororů typu Halloween či Pátek třináctého, což je možná trochu škoda, jelikož do té doby se držel v realistickém duchu. Nakonec je z toho příjemný a rychlý, tedy kromě té psychopauzy a keců o životě, vyvražďovák na deštivý podvečer, jako je ten dnešní. Přirozeně nic pro intelektuály a náročné diváctvo, které, nevím, co by mělo asi tak očekávat. Za mě spokojenost a milovníkům Bergmana a spol. doporučuji vynechat, aby to tu zbytečně nezanesli odpady. ()

Kudly4

Slasher, z prostředí IZS, odehrávající se v ulicích Seattlu, kde právě zuří pouliční nepokoje. Vrah má originální masku biblického Davida a potěší celkem podařený mordy (top scény - useknutá hlava a černoch v sanitce), ale jinak těch hovadin a nesmyslů, tady bylo až moc a ta závěrečná naháněčka, už byla zbytečná a nudná. Ve výsledku sice průměrná a hloupoučká vyvražďovačka, ale dostal jsem víc, než jsem očekával, hlavně co se týče brutality. (57. hodnocení)  ()

kkarx

Slasher se slabou režií, na kterém není vůbec nic zajímavého. Detektiv si ani mezi dvěma vraždami nebyl schopnej zjistit, že vzkaz byl napsán v latině... Vždycky mě dojímá, jak je možný, že něco takového je možný vypustit do světa, že si nikdo neřekne, jak příšerně hloupé to je. Jedna hvězda za Kampouris, která mi připomněla Elenu Eleniak. Jinak je to úplně zbytečnej film, kterej jsem musel dojet rychloposuvem. ()

JASON_X

Hodně povedený retro návrat o čtvrtstoletí zpátky (aspoň mně tedy Vindicta připomínala obdobné staré slashery). Několik let stará křivda, spáchaná/zamlčená několika lidmi, jejichž osudy se tím okamžikem propojí, stvoří klasické horrorové vraždící monstrum, veliké, mlčenlivé, zlověstné, maskované, zdánlivě nadpřirozené a nesmrtelné. A monstrum se vydá na cestu pomsty. Kulisami jsou ulice Seattlu během jakýchsi fiktivních pouličních nepokojů. I dobrý námět na temný comics by to vlastně mohl být. V hlavní roli navíc sympatická buchta se skvělou latinskou i mandarínskou výslovností a libě vysportovanou figurou. Sice si z tohohle filmu už za pár dnů asi nebudu nic pamatovat, ale momentálně jsem příjemně softhorrorově uspokojený. ()