Toaru ossan no VRMMO kacudó ki

• Japonsko Toaru Ossan no VRMMO Katsudou Ki (viac)

Tanaka Taiči je obyčejný osmatřicetiletý muž, který má rád videohry. Začne hrát novou hru pro více hráčů ve virtuální realitě s názvem „Ještě jeden svobodný život“ a svou postavu pojmenuje Země. Na rozdíl od svých spoluhráčů se rozhodne osvojit si ve hře ty nejobyčejnější dovednosti. Vaří ta nejlepší jídla, převařuje složité lektvary a loví příšery vlastnoručně vyrobenými zbraněmi. Jeho život ve fantazii začíná! (mikki089)

kondor77

Příjemný nekonfliktní seriál určený spíše mladším divákům a milcům anime, který neurazí, nenadchne, ale pokud se vám trefí do nálady tak jako mne, pak možná i chvílemi trochu pobaví. ()

Jeoffrey

Seriál o videoherních patáliích pána, kterému je 38 let? Že by konečně nějaké to gaming anime pro mě, když jsme s hrdinou skoro stejně staří? Konečně někdo, do koho bych se dokázal opravdu vcítit? Bohužel ani náhodou! Už jenom proto, že věk hlavní postavy v anime opravdu nehraje moc roli, protože si zvolí jako avatara naprosto generického náctiletého klučinu a jediné, co by nějak mohlo odrážet jeho skutečný věk je fakt, že je tak strašně boomersky nudný. Hlavní hrdina začne hrát MMO videohru a jaká že je jeho schopnost? Asi hlavně to, že na rozdíl od většiny hráčů není totální idiot, a tak si při tvorbě charakteru vezme i nějaká ta povolání, s kterými se dají vyrábět věci. Crafting je totiž v MMORPG videohrách důležitý, kdo to ještě neví… No tady to evidentně neví většina hráčské obce a tohle je prosím důvod, jak se náš hrdina vyšvihne. Že to zní blbě prvoplánově? Ono to i tak vypadá! Crafting je navíc nudný, proto se jeho vyobrazením většina seriálů příliš nezabývá, ovšem podle zdejších tvůrců je crafting strašně cool, a tak nám ho jsou schopní cpát klidně i několikrát za díl a v poměrně dlouhých sekvencích. Podívejte, jak jsou super hrdinovy nové boty! Vypadají jako obyčejné brusle, ale ostří mají z boku, aby dávali extra damage! Zní to možná otřesně, a ještě debilněji to vypadá, ale tady je to doslova zlomový předmět! A když se náhodou nic nevyrábí, tak vidíme akorát tak nějaké ty základní videoherní mechaniky, nudný svět a pitomé eventy, které bych opravdu hrát nechtěl, stejně jako třeba nosit nad hlavou titul "Fairy-playah". A opět hlavní schopností našeho hrdiny je to, že většina lidí kolem se chová jako idioti… Co k tomu říct, tenhle seriál bylo to nejnudnější a asi nejpitomější dílo, s kterým jsem tuhle sezónu ztrácel svůj čas. Hlavní hrdina je totálně neslaný a nemastný, příběh je hloupý a předvídatelný, skoro jako kdyby místo na postarší hráče, kteří by se měli v hlavním hrdinovi vidět, mířil spíš tak na pětileté děti. Animačně to nestojí za moc, hudebně taky ne a když tenhle seriál postavím vedle Shangri-La Frontier, který je také o videoherním světě a hraní her, ale jeho autor MMORPG a světu kolem evidentně rozumí, tak si tenhle paskvil opravdu moc kladných bodů nezaslouží. No a jelikož nejsem masochista, tak jsem s tímhle poměrně brzy skončil, i když si zpětně říkám, že jsem to měl udělat mnohem dřív. Možná se vše časem zlepší, ale koukat se na to, jak hrdinovi začnou k nohám padat elfí královna a nejspíš i další holky, až se z toho stane další nudný harém, který obdivuje Earthovi (sakra i ten jeho nick je úplně otřesný) brusle – ne díky! Za mě drop po 4. díle a tehdy jsem dal 3/10, i když dnes už ani moc nevím za co a zjišťovat to nechci... ()

DaweForeman

VR příběh o hlavním hrdinovi, který začne pařit novou fantasy hru a chce jí hrát trochu odlehčeným způsobem, kdy si zvolí nepopulární schopnosti a zbraně. Tím se chce vyhnout partám, gildám a hardcore hraní, kdy si chce užívat jen tak vlastního tempa a daného prostředí. Jenže jeho styl bohužel mu danou pohodu nepřinese a stane se celkem známým na několika úrovních. Je to celkem takový pohodový příběh o jednotlivých dobrodružstvích s výskytem herních prvků, ale bohužel je to trochu nemastné neslané, kdy tam toho autoři anime celkem dost vynechali oproti trochu lépe zpracované manze a tak spousta momentů trochu vyzní jinak nebo tam chybí souvislosti. Obecně se to ale tak nějak drží sledu událostí. Příběh jako takový odpovídá prvním 31 kapitolám mangy a samozřejmě zde zdaleka nekončí. Po animační stránce je to nic moc (i když se to dalo čekat i vzheldem k trochu slabší kresbě mangy) a po hudební to nenadchne. ()