Potion-danomi de Ikinobimasu!

• Japonsko ポーション頼みで生き延びます! (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Funa (kniha)

Kamera:

Jasuši Hattori

Rin Kusumi, Takeo Ócuka, Haruki Iwata, Nao Tójama, Takuja Sató, Moeka Koizumi, Masaja Wada, Rjúiči Kidžima, Tomojo Takajanagi, Taito Ban, Nacuki Kitagawa (viac)

Poté, co ji bohové nešťastnou náhodou zabili, je Kaoru nabídnuto znovuzrození v novém světě. Souhlasí, ale s několika požadavky, které jí pomohou přežít, včetně mladšího těla a schopnosti vytvářet šíleně mocné lektvary! Nyní je připravena vytěžit ze svého dalšího života maximum. (mikki089)

gumbo

Jak jsem napsal u jednoho z prvních dílů. Tohle je ze všeho nejvíc pohádka, pohádka pro děti. Se vším co k tomu patří. Zlo je vždy potrestáno, dobro vítězí, vše je milé hezké, máme zde spoustu morálních poučení, vše je takové roztomilé a dětinské. Ta pozitivní atmosféra v prvních dílech přebíjí i ty evidentní vady jako je absence příběhu, ploché postavy, nízká kvalita animace a dialogů a další. Ale postupem času, jak se ty dějové linky neustále opakují, už to tak zábavné není. Nikam to moc nesměřuje a je to spíš jen takový nahodilý sled událostí a dějů. Pokud jste osmiletá holčička co má ráda pohádky, přidejte si 2 hvězdy navíc. Pro ostatní to nejspíš bude moc prázdné a dětinské. 50% ()

Jeoffrey

I Shall Survive Using Potions! mi těžce nesedlo, co víc, považuji ho vysloveně za hloupý seriál. Čím mám začít? Třeba tím, že původní premisa byla o tom, že hrdinka chce prožít klidný život v novém fantasty světě za pomoci prodávání elixírů, ale má to hned dvě vady. Zaprvé v tomhle světě elixíry neznají, ale hlavně zadruhé, hlavní hrdinka dělá všechno proto, aby byl její život vším, jen ne klidným. Ale tak dobře, klidný život by stejně nikoho nezajímal, ale musí to tu opravdu přehánět tím neustálým opakováním toho, že je kamarádkou a andělem samotné bohyně? Takhle se chlubí egomaniak a ne někdo, kdo chce v klidu žít a prodávat elixíry, nehledě na to, že je to po desáté už otravné. A k těm elixírům – hlavní hrdinka dokáže vytvořit jakýkoli elixír, na který pomyslí v jakékoli nádobě, která jí napadne. Že je to otřesný nápad pro příběh, nebo spíš, že to ničí jakékoli napětí a odbourává každý případný problém, to je asi jasné, ale v momentě, kdy si takhle Kaoru vyčaruje třeba brýle s radarem, tak si říkám, jak tohle sakra může být láhev na lektvar! Navíc i přes to všechno, jak je hrdinka OP, co dokáže, tak občas dělá tak stupidní chyby, že to až bolí, a tak jsem třeba sledování musel přerušit po jedné z epizod, kdy jsem viděl, jaké kraviny dělá na bojišti a že to málem stálo jednu z vedlejších postav život. A nejlepší je, že i když hrdinka dělá kraviny, následky svého jednání řeší tím, že prostě vezme roha a jde zase o království dál, tak i když jí náhodou opravdu teče do bot, má pořád v záloze boží zásah, protože je kamarádkou bohyně – že tím už jde jakékoli napětí do kytek nemusím asi ani mluvit. Ale Jeoffrey, tohle přeci o napětí vůbec není, má to být roztomilý road trip fantasy světem… Fajn, ale proč je každá zastávka takhle blbá a já musím pořád dokola sledovat, jak si hlavní hrdinka tahá boží zázraky a stupidní řešení ze zadku, a ještě se u toho tváří děsně chytře? Co přijde příště? Atomovka? Ta se přece taky dá nějak považovat za kanystr na lektvary, že jo? Mor na tohle! Ale ani ten hrdinku nezastaví… Jak jsem psal, tenhle seriál mi nesedl, přišel mi hloupý, nevěřil jsem mu polovinu věcí, co mi chtěl namluvit, a i když jsem ho s obtížemi dokoukal, stejně mu víc jak 3,5/10 nedám. Za co? Asi hlavně za pár sympatických vedlejších postav, hezkou barevnou animaci a třeba i za to, že mi na konci poděkovali, že jsem se díval, i když jsem sám občas taky potřeboval nějaký ten elixír ()

Skeewe

Že se to "normálním" divákům nelíbí mě jen těší. Zatím všechno co vadilo mi vyhovuje. Absence hororů, krváků nebo akčních stříleček mi tady rozhodně neschází. Intelektuální podívanou ani doják z multikina rozhodně nechci a proto si raděj v pohodě užiju takový klídek jako je Kaori. Jasně, je trhlá a egoistická, ale rozhodně není zlá ani křivák jak je zvykem u dnešních "hrdinů" (to slovo je asi nadávka). Takže pokud si mám vybrat, raděj tady než na cool novinky v multikině. Takže pokud se někomu zdá, že má Kaori moc OP schopnosti (což uznávám, ale je to sranda) a vadí mu to, rozhodně ať nezkouší "Sokushi Cheat ga Saikyou sugite", to už by nerozdejchal :D ()