Seriál Expatrianti je zasazen do komplikovaného prostředí Hongkongu. Pojednává o skupině žen, kterým se během jediného večera změní život a které zároveň musí čelit vlastním nástrahám a povinnostem. (Prime Video)

Streeper

Konverzační rodinné drama jak má být. Bavilo mě to, plakal jsem, byla jsem naštvaná, byla jsem šťastná, prostě spousta emocí dohromady při sledování toho seriálu. Je to skvěle natočené drama. Některé postavy mi teda trochu lezly na nervy, ale byly tak napsané. Jinak je to skvěle zahrané, krásná tajemná a smutná atmosféra. ()

M.i.k.e

Mám rád příběhové mozaiky, ve kterých se různě míjí a proplétají osudy několika postav a zhruba to jsem čekal i od Expatriantů. Výsledek se bohužel zasekl někde v půli cesty. V centru dění tady stojí dvě bohaté ženy středního věku (Kidman, Blue), jejichž osudy propojí mladá korejka Mercy, která nejprve Kidman ztratí dítě a následně začně Blue spát s manželem. Premisa je tedy dobrá, nicméně tvůrci z ní nakonec nedokáží vytěžit víc než ploché drama se špetkou emocí kde je často někdo naštvaný a/nebo smutně kouká, ale divák z toho nemá extra požitek. Ve finále nejlepší epizoda je ta pátá, která má skoro dvě hodiny a místo na hlavní trojici se zaměřuje na ženy pracující v bohatých hongkongských rodinách jako “služebné”. Ty jsou šedými eminencemi jednotlivých rodin a vědí mnohem víc než jejich členové…60% ()

• Nicole Kidman (Margaret) dostala při příjezdu na natáčení do Hongkongu výjimku z běžné třítýdenní karantény, která tehdy při pandemii covid-19 probíhala. Místní média na ni kvůli tomuto speciálnímu zacházení útočila. (raininface)