Žít v nezisku

(TV film)
  • angličtina Live in a Non-Profit (festivalový názov)
všetky plagáty

Bez neziskových organizací není fungující demokratická společnost. Působí tam, kam nedosáhne stát. Přitom důvěra v neziskový sektor je u nás trvale nízká – podle posledního průzkumu jim nedůvěřuje na 60 procent dospělých. Pouze čtvrtina obyvatel je aktivně podporuje. Obecné mýty o neziskovkách zmiňují vysoké platy, vlastní prospěch maskovaný charitativní činností, plýtvání. Na druhou stranu každý rok stoupá suma, kterou Češi darují neziskovému sektoru. Dokumentární film na pozadí příběhů několika neziskových organizací zkoumá současný přístup Čechů k dárcovství a paradox plynoucí z konstantní nedůvěry vůči neziskovému sektoru na jedné straně a rostoucí štědrosti Čechů na straně druhé. (Česká televize)

Marze

To co stát neumí, dělají neziskovky, které to i dělají levněji a efektivněji. Vzniká veřejný prospěch. Platy zaměstnanců jsou nízké, musí mít rádi dobrovolnictví.Dokument dává prostor všem názorům. https://www.ceskatelevize.cz/porady/15543837090-zit-v-nezisku/ ()

gemi

Povinně pouštět hospodským dezolé filozofům, kteří nad půllitrem hřímají, že neziskovky jsou jenom paraziti a měly by se všechny zakázat. ()