Děj sleduje stydlivou dívku jménem Umika, která se bojí mluvit s ostatními a má problémy s hledáním přátel. Jednoho dne se objeví přestupující studentka Jú. Vychází najevo, že je to mimozemšťanka, která dokáže vyčíst pocity ostatních tím, že se svým čelem dotýká jejich čela. (Kroberto)

Jeoffrey

Mám rád, když roztomilé holčiny dělají roztomilé věci, baví mě i když je to třeba spojené s nějakým tím školním klubem, takže se navíc i něco přiučím a Stardust Telepath navíc vypadal jako taková milá kombinace Bočči the Rock (protože extrémně stydlivá hrdinka) a Sora no Method (protože roztomilá mimozemšťanka), takže jsem měl od seriálu hodně velká očekávání, která se mu nakonec nepodařila úplně splnit. Můj největší problém? Přišlo mi to hodně uplakané! Většinou rád sleduji, jak hlavní hrdinka překonává sama sebe a někam se rozvijí, což se tu Umice docela daří, ale tady je těch potoků slz na můj vkus prostě až příliš. Navíc tomu ani nepomáhalo, že v pondělí spolu s Hvězdným Telepatem vycházela i stydlivá Shy, která ale má ten rozvoj hlavní postavy a překonávání plachosti asi o něco sympatičtěji zpracovaný. No a posledním hřebíčkem do rakve pro nebohou Umiku je i fakt, že není ani tou nejroztomilejší stydlivou hrdinkou v této sezóně, protože jistý seriál o 100 dívkách představil Šizuku Jošimoto, což je v rámci roztomilé plachosti úplně jiný level. Přesto je ale Stardust Telepath pořád tak nějak fajn a milý seriál, nenudil jsem se u něj, zajímaly mě i ty modely raket. Animačně to bylo moc hezké, hudebně taky. Za mě zkrátka Stardust Telepath, i se vší tou zvláštní „čelotelepatií“ nebo snad jen „čelopatií“, mimozemským Bonavu! a Mativu!, dostane jen nadprůměrných 6/10. ()