Laapataa Ladies

• USA Lost Ladies
India, 2023, 122 min

Puddle

Velice milé překvapení. Je to film o záměně nevěst, ale není to žádná potrefená komedie, spíš taková feel-good sonda do života typických Indů z vesnice. Laapataa Ladies hezky (a tak nějak neučasaně) ukazuje, co se v jejich kultuře smí a nesmí, jak žijou, jak se oblékají a co se očekává od žen. Jasně, pár věcí je tu přitažených za vlasy, ale celkově tu působí dost uvěřitelně a hlavně je to napsané a natočené dostatečně zajímavě. Vedle skvělého Ravi Kishana v roli přednosty stanice si mě hlavně získala představitelka Phol a doufám, že má před sebou zářnou kariéru. ()

coulismoulis

Velka reklama, oslavne recenze jako na film roku, ale nakonec je to vlastne hidustanska klasika toho (trochu) lepsiho strihu - vime, ze je zde jakysi problem (tj. postaveni zen ve spolecnosti), ale pro jistotu ho nebudeme az tak resit, ale soustredime se na cutesy udrzovani statusu quo s kosmetickymi zlepsenimi, ktera by ale neprezila ani prvni stret s realitou. Ech, every time. No ale natocene je to vcelku zrucne a do hlavnich uloh jsou vybrany sympaticke neokoukane tvare a ne Akshay, takze aspon neco no. ()