Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

John Goodman vypráví dobrodružství Bena (Ben Marshall), Martina (Martin Herlihy) a Johna (John Higgins), tří přátel z dětství, kteří spolu žijí. Když si uvědomí, že se jim jejich životní dráha nelíbí, vydají se hledat zlatý poklad, o kterém se říká, že je zakopaný v nedaleké hoře. Nalezení pokladu je ta nejsnazší část jejich cesty. Budou muset čelit daleko větším výzvám v podobě dvou strážkyň parku nebo pokryteckého vůdce kultu. (Jardismo)

snop

Tři nepříliš životně úspěšní kamarádi se snaží zachránit své životy i vzájemné přátelství najitím pokladu, ke kterému našli mapu, když byli malí. Naprostá blbost, která se ale svou surreálností a přepáleností občas překlopí na stranu geniality. Nulový rozpočet, ale za to naprostá tvůrčí volnost bez jakýchkoli kompromisů. - Napadlo nás něco fakt božího, hele! - Tak to tam dáme! - Ale to nedává smysl! - No a? - Tak jo. Zasmál jsem se. Škoda, že jsem nebyl zhulenej. ()

Aljak

Dobrodružná komédia o troch svojských chalanoch, ktorým sa akosi nedarí dospieť a žijú si svoje životy v dosť infantilnom móde. Jedného dňa sa vydávajú hľadať stratený poklad do Foggy Mountain, a podľa očakávaní sa dostanú do rôznych dobrodružných situácií. Čo sa týka dialógov, tak tie boli celkom vtipné, ale tie mnohé absurdnosti tomu skôr uškodili (už som asi starý na takýto typ humoru). Odhliadnuc od toho to však bola fajn oddychovka s dobrým humorom a pomerne výraznými postavami. 3* ()