Mew, Ray, Boston a Namchueam, skupina studentů obchodní školy, kteří společně provozují hostel, překračují hranice mezi přátelstvím a romancí. Mew (Kasidet Plookphol) se plně věnuje studiu a sexu a vztahům se vyhýbá. To je přesný opak Bostona (Trai Nimtawat), Mewova kamaráda, který vztahy neuznává a myslí jen na sex. Aby jim pomohl s designem hostelu, seznámí Boston skupinu s Topem (Jiratchapong Srisang). Top se ihned zakouká do Mewa, s čímž Boston nepočítal. Student ekonomie Sand (Kanaphan Puitrakul) touží po vážném vztahu s Rayem (Thanawat Rattanakitpaisan), ale ten je zamilovaný do Mewa a nemá o Sanda zájem. Ajťák Nick (Pakin Kunaanuvit) objeví v Bostonově telefonu intimní fotografii a Boston mu nabídne přátelství s výhodami. Nick však chce něco víc. (YumiOkami)

1kiki16

Jeden z nejlepších Thajských seriálů, překvapilo mě, že se do toho GMMTV pustila a potěšilo mě, že se to ve výsledku nijak neošidilo a nedostali jsme klasické pohádkové BL, ale realistický queer seriál, který stojí za to. Herci byli vynikající, obzvláště obdivuji výkony Khaotunga, který tu opět ukazuje svůj talent. Páry se k sobě krásně hodily, ale nebyly si tak klasicky "předurčení". Trochu mi to stylem připomínalo Queer As Folk a tleskám tvůrcům za nápad, zpracování, casting, scénář, interakci s fanoušky a skvělou hudbu, která provázela každý díl! Doufám po tom konci, který byl, že se dočkáme i druhé série. Už se těším až si to zkouknu celé znovu. Super seriál a rozhodně se zařadil mezi moje srdcovky! ()

emkon

Po seriálu The Warp Effect je tohle již druhý letošní počin režisérského dua Jojo/Ninew, který jde svým syrovým a realistickým zobrazením mezilidských vztahů v LGBT komunitě až na hranu. Řeší se zde hlubší témata, jako je promiskuita, vydírání, řízení v opilosti a intriky. V GMM nenechali nic na náhodě, a do hlavních rolí obsadili osvědčené herce. Asi nejlépe napsaná a ztvárněná postava je Boston, kterou hraje Neo. Bostona jsem kvůli jeho povaze nenáviděl, ale nakonec mě ho bylo i líto, když skončil tak, jak si zasloužil. Role Bostona je pro Nea jednoznačně dosud nejlepší jeho rolí vůbec. Totéž si myslím i o Firstovi, který zde hraje Sanda. Také bylo úžasné sledovat Booka v jiné, než komediální roli. Book zde hraje Mewa. A v neposlední řadě excelující Khao v roli alkoholika Raye. Tahle série mě vážně dostala. Velmi doporučuji. ()

Petra321

Myslím, že Only friends bolo najočakávanejšie thajské BL roku 2023. Niektorých si získalo hereckým obsadením, iných trailerom, no v každom prípade sme všetci netrpezlivo čakali na každú novú informáciu. Prvá epizóda nás krásne oboznámila so všetkými hlavnými postavami a nám bolo hneď jasné, že nič nepôjde jednoducho. Ako dej postupoval, tak to bol len väčší zmätok, až som napokon nevedela, čo si myslieť. Približne v polovici som si priala, aby dva páry z troch ani neskončili spolu, pretože si jednoducho nezaslúžili tak toxický vzťah, aký im tvorcovia ponúkali. Dej sa tiahol ďalej, objavila sa postava, ktorú nikto nechcel a ktorá bola v konečnom dôsledku úplne zbytočná a jediné čo urobila, bola dráma navyše. Akoby sa o ňu naša hlavná šestica nevedela postarať aj bez pomoci... Potešilo ma, že jedna postava dostala presne to, čo si zaslúžila. Môj dojem ale pokazila posledná scéna a príchod ďalšej novej postavy. Možno ide iba o náhodu, ale vzhľadom na isté okolnosti fanúšikovia predpokladajú, že sa vo Februári 2024 dočkáme druhej série, čo znamená pokračovanie niečoho, čo skončilo presne tak, kde to skončiť malo. Áno, I told sunset about you ma presvedčilo, že druhá séria môže byť rovnako dobrá (ak aj nie lepšia) ako prvá, no tomuto nedávam priveľké nádeje. ()

vodnicka

Dobrý pokus, ale ještě by to chtělo scénář a postavy, které budou dohromady dávat smysl. Nedosahuje kvalit, aby byl kolem něj po právu tolik hype. ()

YumiOkami

seriál, který byl zničen toxickými fanoušky, nesmyslnými teoriemi a samotnými režiséry. ★ 𝐓𝐇𝐄 𝐁𝐄𝐆𝐈𝐍𝐍𝐈𝐍𝐆: všichni se na only friends těšili. bylo to něco nového. GMMTV nejsou odvážní při dělání sex scén, většinou ani tyto scény nedostaneme, spicy záležitosti spíše přenechali menším studiím jako je be on cloud (kinnporsche) nebo domundi (cutie pie, bed friend). tentokrát ale novému scénáristovi a talentovaným režisérům povolili přidat něco jiného. tato „jinakost“ se projevila hned v první minutě traileru. byli jsme v naprostém šoku! sex scéna, ve které bylo všechno vidět a slyšet? s herci, kteří nebyli doposud shippováni? tento risk se odvděčil; za pár dní trailer získal milion zhlédnutí. měli jsme vše, co jsme si vždy přáli. zamotané vztahy, intriky, podvádění. tvůrci nám řekli, že můžeme dělat teorie, že ve všem můžeme něco najít. a tak jsme je dělali. byla to zábava. ☆ v srpnu to začalo. všichni jsme byli nadšeni. s každou novou epizodou přišly nové teorie a diskuze. já jsem se do nich zapojovala a ráda jsem s ostatními fanoušky konverzovala přes různá sociální média. přišla druhá epizoda, třetí. teorie se už zdály být více šílené. ze všech se dělali evil masterminds, kteří „ovládali“ naši skupinu normálních vysokoškoláků. nejspíše se fanoušci až moc dívali na horory a thrillery. nicméně stále se mi to zdálo zajímavé. ★ 𝐂𝐎𝐍𝐓𝐑𝐎𝐕𝐄𝐑𝐒𝐘: pak přišel zlom. z postav se dělali manipulátoři. fandomy na twitteru proti sobě bojovaly. „tvůj ship neumí hrát!“ – „ne, tvůj ship neumí hrát!“ bylo to hotové peklo. režiséři to sledovali a například kvůli nesmyslnému hejtu na topa mu vystřihli jeho scény. takové neprofesionální chování jsem ještě nikdy nezažila. seriál se má řídit SCÉNÁŘEM, ne názory od fanoušků. kvůli těmto toxickým názorům v podstatě ničili celý seriál. já vím, že only friends měli být messy, ale až takhle moc? ☆ vedli se nesmyslné hádky, herečka, která ztvárnila cheum, se musela omluvit kvůli tomu, že si udělala srandu z jedné postavy, force a book schytávali hate kvůli postávám, které ztvárnili, z topa všichni udělali manipulátora a sociopata, i když se změnil a vážně miloval mew(ho)… ☆ byla to shitshow. vážně to mohl být dokonalý seriál, se skvělými herci, ale stala se z toho toxická směs plná divných teorií, hádek a nenávidění se. a ti režiséři tomu také moc nepomohli; ti jen přilévali olej do ohně. ★ 𝐂𝐇𝐀𝐑𝐀𝐂𝐓𝐄𝐑𝐒: ach, já tak milovala toxické postavy, které všichni nenáviděli. boston? miluju. boeing? mňam. top? YES PLEASE. pokaždé, když se někdo hádal o těchto postavách, já jen pohodlně seděla. no.. pokud někdo neřekl něco špatného o topovi nebo o mew(ovi). oni byli moji zlatíčka. top měl nejlepší character development. a lidé ho za to nenáviděli. říkali o něm, že je to manipulátor. lol. nakonec byl ten největší green flag ze všech postav. zasloužil si být konečně šťastný po těch všech dílech, kde se tvářil jako smutné štěně. už se ani nehádám s lidmi, kteří si myslí, že on je ten bad guy. nemám sílu na dohadování se s hloupými lidmi. topmew defender till the end, my friends. ☆ ostatní páry byly v pohodě. sandray se k sobě hodili. bostonnick spolu byli sexy. to je vše, co k nim můžu říct. toxičtí fanoušci mi z nich doslova zničili požitek. ★ 𝐎𝐕𝐄𝐑𝐀𝐋𝐋: musím dát pět hvězdiček, kvůli hezkým vzpomínkám, interakcím s netoxickými fanoušky a hercům, kteří se ze všech snažili nejvíce! EDIT: rozleželo se mi to v hlavě a nakonec dávám čtyři hvězdičky. fakt mě to štvalo. () (menej) (viac)

• Bostonův (Trai Nimtawat) seriálový automobil je Opel Rekord P2, vyráběný letech 1960 až 1963. (emkon)