Představte si svět, ve kterém zombíci neprahnou po našich mozcích, ale jednoduše s námi koexistují ve společnosti, která je ale chápe jako obyvatele druhé kategorie. A tak nemrtví vykonávají práce, nad kterými se ostatní ofrňují, jsou snadným terčem zlovolných korporací, které je chtějí zneužít, a ti nejbystřejší z nich neustále bojují o občanská práva svého druhu. Kanadské tvůrčí trio RKSS, které má na kontě například Turbo Kida nebo Léto 84, přichází se svižnou hororovou komedií. Nechybí jí svěží nápad, nevtíravý sociální komentář, smrtící nálož vtipů a výborný soundtrack, který ještě několik dní po projekci nedostanete z hlavy. (Future Gate)

Goldbeater

Zemřelí lidé se po celém světě začínají měnit v zombie. Byl by to motiv, který jsme už stokrát viděli, jenže oživlé mrtvoly v tomto filmu vůbec nelační po lidském mase a zabíjení, jen mírumilovně zůstávají na tomto světě a začínají svou přítomností být společnosti na obtíž. Je to vydatný nápad, který by si skoro říkal o nějaký typ společenské satiry, ale o to zde tvůrcům vůbec nešlo, a tak naservírovali jednoduchou komedii s natvrdlými charaktery, kteří se ze situace snaží vytřískat co jen lze. Ze dvou letošních počinů tvůrčího týmu RKSS je We Are Zombies tím méně kvalitním, méně zásadním a zřejmě narychlo splácaným filmem, ale jako přitroublá nenáročná komedie to asi nikoho neurazí. [Sitges 2023] ()