Příběh se dehrává v Tacomě, stát Washington, a jeho hrdinou je majitel malé pizzérie Joey Boca, dobrý otec a manžel, který má pouze jednu jedinou chybu. Je své manželce nevěrný pokaždé, když se k tomu naskytne příležitost. Jak si pracně vypočítá u zpovědi, za posledních čtrnáct dnů asi dvanáctkrát, a to s pěti různými ženami. Když ho jeho žena Rosalie, dlouho odmítající věřit v jeho zálety, přistihne, jak si domlouvá schůzku s další mladou dívkou, chce se zabít, ale v tom ji zabrání její matka Nadja, která přijde s jiným, ovšem stejně radikálním řešením. Lepší by podle ní bylo zabít nevěrného manžela. A hned se také pustí do díla a najmou na vraždu svého krajana. Ten Joeye přepadne, ale muž se ubrání a ještě na nešikovného vraha poštve policii. Rosalie a její matka se rozhodnou spoléhat pouze na sebe a tak matka vlastnoručně zhotoví bombu, kterou nastraží do zeťova auta. Ani tento pokus však nevyjde a tak se obě ženy rozhodnou vrátit k tradičním způsobům. Do omáčky ke špagetám rukou společnou nasypou dvě krabičky prášků pro spaní. Joey si pochutná, ale ke zděšení obou žen nezemře, jen usne. Stejně neúspěšným se vzápětí stane pokus nevěrného muže zastřelit. Přestože vitální Ital všechny úklady přežije, ukáže se, že to nebyla pro Rosalii tak úplně "zbytečná práce". (oficiálny text distribútora)

splaty

Jako komedie mi to zrovna moc nepřišlo, ale námět byl skvělý. Kevin Kline je pan Herec. Keanu Reeves dostal nejlepší roli celého filmu - vymaštěného feťáka který vůbec neví o čem se točí. ()

Rorschach_SK

Nič nevzbudí lásku neverného manžela k vlastnej manželke ako guľka v hlave - alebo - Joeyho Boca je fakt ťažké zabiť. Výborná čierna komédia, klasika svojho žánru s výborným obsadením kde platí, že najlepšiu inšpiráciu prináša sám život. Kevin Kline v jednej zo svojich pamätných úloh, Joan Plowright ako vtelenie svokry z pekla, či duo Hurt/Reeves ako nezapomenuteľný "zabijácky" feťáci. Jedna z málo komédií, ku ktorej sa vraciam pravidelne. ()

Ajbell

Po zhliadnutí tohto filmu mám veľmi zmiešané pocity. Skutočnosť, že podobná príhoda bez pár doplnkov sa reálne udiala ma prekvapila. Ťažko hodnotiť túto čiernu komédiu, pretože dej mohol byť podaný uvoľnenejšie ale aj zábavnejšie. 2,5 ()

Clowie

Zprvu nepříliš nápaditý rodinný film o manželských problémech v podání Kevina Klinea a jeho ženy Tracey Ullman a její matky Joan Plowright je nade všechno povýšen neskutečnou epizodou dvou fetek Williama Hurta a Keanu Reevse. To, co předvádějí, patří ke zlatému fondu americké kinematografie (I love to death). Směji se pokaždé, když to vidím. ()