Jan „Honza“ Růžička (Marek Němec) je po potyčce v přímém přenosu s vycházející hvězdou svého klubu Sparta Praha, mladým útočníkem Paškou (Marek Lambora), propuštěn ze zaměstnání, vyloučen z klubu a nemůže trénovat. Navíc je kvůli zničení osobního majetku, napadení a kladení odporu při zatýkání pod vlivem alkoholu odsouzen na několik měsíců veřejně prospěšných prací nepodmíněně. Jeho řádění, nezřízené pití a podrážděné chování jsou důsledkem jeho povahy a rozpadajícího se manželství. Jeho žena Sára (Anna Fixová), láska jeho života, ho opustila. Růžička se tak ocitne ze dne na den bez práce, pro kterou žije, bez ženy, kterou miluje, v podnájmu někde na sídlišti a navíc je přinucen v rámci svého trestu trénovat bandu netalentovaných dětí ze sídlištní základní školy. A tak člověk, který dosud nepoznal nic než fotbal a výhry, najednou po sérii velkých životních proher musí poznat i všechno to mimo fotbal, co se nazývá život. A tak má bezdětný chlap v počínající krizi středního věku, který nikdy nechtěl mít děti, na krku rázem několik pěkných kvítek. Díky tomu ale vedle snahy získat zpět svou práci a manželku zjistí, že jsou možná i jiné věci, na kterých v životě může záležet. A dokonce možná i jiné ženy… Pomohou mu nové životní lekce k tomu, aby se stal o trochu menším egoistou a narcisem? (prima+)

Olík

Tak určitě jako ty tři hvězdy nechám. Jak už jsem napsal v recenzi první epizody, lepší něž se všední den po večerech trápit například s doktorem Mázlem a jemu podobnými. Každopádně se pořád bavíme o produktu jedné z našich komerčních televizí a tak je z toho odér nekonečné telenovely cítit, i když minutáž celé Malé velké ligy nepřesahuje tu týdenní například Ulice. Navíc není moc kde brát a tak se, scénáristé kteří téměř úplně ignorují vedlejší postavy, každým dalším dílem víc a víc motají v začarovaném kruhu. Ale bylo to jenom osm krátkých poločasů, při kterých nedošlo k vážnějšímu zranění žádného z hráčů, rozhodčích ni fanoušků a tak sláva vítězům, čest poraženým a jde se dál. ()

MartinTerran

Tak tady je to čistá Markova krasojízdá! Jasně jsou tam i děcka a zbytek osazenstva, ale na něm to stojí. Vtípky hází o sto šest a proto je to svižná zábava. Jsou zde i vedlejší dějové linky a nevyhneme se ani romantice, že? Jsou zde samozřejmě všemožné stereotypy, motivační kecy, místy i nekorektní humor a pro ostré slovo se také nejde daleko. Děcka jsou vybrány dobře a kdo ví nakolik vůbec hrají. Evidentně jsem dement jako trenér, protože jsem to u Alex taky nepoznal. Hodnocení: 68/100. ()

rigby

Scénář už po stopadesátéšesté zrecyklovaný. Občas jsem se i zasmál, ale jinak se jedná o legraci za každou cenu. Banda různorodých dětí má obrovský potenciál, ale zůstane jen u jejich ústního představení a dál už nic. Škoda, tam by se dalo vytěžit hodně a značně pozvednout zábavnost seriálu. Takhle se jedná jen o promarněnou šanci s nulovými důvody na opakované shlédnutí. ()

slunicko2

Překvapivě svěží komediální nadsázka 1)  ze světa prvoligových fotbalistů, investigativní žurnalistiky a praxe výuky na základní škole. Upřímně řečeno, o zmíněných tématech se vlastně nic nedozvíte, jen si trochu prohrábnete nejrůznější klišé. Ale pobavíte se. Alespoň já se (chvílemi) docela bavil. Čím déle seriál trval, tím to bylo lepší._____ 2) 42letý Marek Němec (potrestaný fotbalista Růžička) si se svou rolí primitivního čutálisty se srdcem na pravém místě příjemně vyhrál. Zaujala mě především jeho nenapodobitelná chůze. Scénáristé mu rovněž přiřkli rozhled, který by mu jistě záviděli mnozí žáci zvláštní školy._____ 3)  I další postavy stojí za zmínku. 53letý Martin Myšička (vynalézavý ředitel základní školy) nebo 37letá Anežka Rusevová (tělocvikářka, která uhání fotbalistu Růžičku) či 40letý Roman Štabrňák (bohatý partner Růžičkovy ženy). Přihodíme i 29letého Adama Jouru (jediný alespoň trochu přitažlivý kluk, Růžičkův asistent v roli trenéra, Marek). Děti mě příliš nezaujaly. ()

Kropajda1

Překvapivě koukatelné. Podle ukázek to vypadalo na seriál o neschopných dětech, ale ono je to nakonec hlavně o jejich trenérovi a to je super. Nejzábavnější je, když chodí Marek Němec tak, aby to vypadalo, že má hodně nohy do "O". V některých záběrech je vidět, jak moc křivě pokládá chodidla, aby tohoto postoje dosáhl. Musel si docela dost vytrpět. Takže hvězda navíc za snahu. ()

• Natáčelo se v interiérech ZŠ Bílá v pražských Dejvicích. (DonNeto)