My Dearest

Južná Kórea, 2023, 26 h 20 min (Minutáž: 60–80 min)

Jankaxx

Moc dlouhé,  natažené. Slušelo by tomu max.16 dílů jak to Ddrama seriály mívají. Bavilo mě to, ale posledních pár dílů jsem dokoukavala těžko a k poslednímu jsem se nemohla dokopat. Představitelé hlavních rolí jsou fajn. Min Namkoonga jsem viděla asi ve dvou rolích a moc mě nenadch, tahle role mu slušela. ()

Gada

Historický romantický seriál plný politických intrik, válek, mocenských bojů, ženských otázek, přežití, kamarádství, nalezené rodiny, společenských očekávání, třídních vztahů, manželství, důležitosti reputace a mnoha dalších. Rozdělený do dvou částí. První i přes hořkosladký konec za mne lepší než druhá. Podle mého názoru už v ní  tvůrci zašli příliš daleko s vytvářením zápletek a zvratů. Dvě amnézie u hlavního hrdiny už na mne bylo moc. Milovala jsem hudbu a brilantní herecké výkony. Celkově se mi to líbilo, ale možná ne tak moc, jak bych očekávala. ()

Koral17

Zajímavý historický seriál (celkem 20 dílů, 2 série, první série srpen-září 2023, druhá série poběží od října 2023) s ústřední romantickou linkou, odehrávající se na pozadí dramatických válečných událostí, kdy v zimě roku 1636 Čchingové, budoucí vládci čínského impéria (dynastie Čching, 1644- 1912) vtrhli do Čosonu, terorizovali obyvatelstvo i královský dvůr a zajali korunního prince, v (úspěšné) snaze přimět Čoson, aby se politicky přidal na jejich stranu proti čínské dynastii Ming (1368 - 1644). Poměrně tajuplná ústřední mužská postava příběhu – arogantní muž ve středním věku, který se s přehledem pohybuje na politickém i vojenském poli, se osudově zamiluje do mladé, sebevědomé dívky, která okouzlila všechny mladé muže ve své rodné vesnici. Nebesa ji ale chystají jiný osud ;-) ()