Píseň banditů

• Južná Kórea Song of the Bandits (viac)
Južná Kórea, 2023, 8 h 37 min (Minutáž: 49–69 min)

Pozor, pozor! V Gandu neplatí žádné zákony a střílí se tu na potkání. Jak daleko zajdete při obraně svých blízkých a v boji za správnou věc? (Netflix)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (10)

Píseň banditů (2023)

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem je tenhle seriál, mohla bych to zkusit dvěma způsoby: 1) jako Luis v Ant-Manovi  2) neříct ani slovo a podat mu televizní ovladač  Protože tady je snad úplně všechno a to všechno je propletené v tom, kdo kdo je, co skutečně je, na čí stojí straně, na čí stojí straně doopravdy, kdo co skrývá. A to je prostě naprostá lahůdka. Ano, příběh je ve své základní kostře vlastně jednoduchý, ale je to obalený dokonale. Ať už od hereckého obsazení (tady se zadařilo vážně moc), celkového zpracování (jak vizuál, tak veškeré akční scény, postavy, jejich charaktery, po hudební stránce to prostě sedělo a byť se za to stydim, fakt to bylo dobrý na poslech!), příběhu (tady jsem prostě byla věčně nadšená a natěšená na další díl, protože já byla skoro celou stopáž brutálně napnutá, co zase bude za chvíli) a prostě to bylo celý moc dobrý. Píseň banditů je skvělý počin. Moc fajn. Napínavé, dobrodružné, místy nejen drsné, ale poměrně i dost brutální, osudové, romantické a naproto pro mě. Se skvěle zpracovanou myšlenkou: Možná jsme sami o sobě jenom zrnka písku, ale když se spojíme, bude z toho pořádná bouře a to už něco znamená. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Úvod se moc povedl! Naštěstí je "kdo s kým a za kolik" vysvětleno tak, abych to pochopila i já. Takže klobouček, já občas bývám pomalý pozorovatel historie. Ale když se to dostane pořádně do té lidské roviny a jsou odhalené karty, prostě chcete těm slabším držet pěsti. Takže jo. Je to hodně obrazově drsný a kravavý (ta finálová záchrana...snažím se vybavit si něco, co v poslední době tak brutální a cool zároveň, a nic mě nenapadá), hodně o postavách a jsem zvědavá, jak to ještě dopadne, až se panáček dozví, že jeho starej věrnej pes je stále naživu. Natož co s místníma plánuje upéct. Zatím dobrý, móc dobrý  :) ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Už víme, kde kdo stojí, takže je děj dílu rozdělený na dvě hlavní části...a obě byly jednoduše skvělé. Ten závěrečný střih plánu ohledně železnice byl naprostej klenot  :) ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Wau! Tak tohle byla pecka! Hezky se nám to propojilo a předpokládám, že další díl bude zase naprosto skvělá nádhera  :) ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Tak tohle bylo naprosto skvělý. Tak jo, každý z nás už viděl podobný výjeb, ale nevím, jak jiní, já si ho užívám pokaždý stejně. Jenom ten konec byl hořkej. Tohle říct, když musíte.... ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Tak to zase bylo skoro na infarkt! Všechno kolem vlaku bylo napínavý a brutální (jasný, střílet kolem sebe v písečný bouři je znak příčetnosti). A ten konec! Jo, tohle se povedlo  :) ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Nó, tak během sekvence "vyříkame si to" jsem myslela, že mi prasknou kšandy! ()

Epizoda 7 (2023) (E07)

Už ani nevím, ale stále bych se asi opakovala: "Zase o něco lepší než předchozí díl. Kam až to půjde?" Celá akce v hostinci byla pastva pro oči. Tam si choreografie vážně vyhrála. Fakt super  :) ()

Epizoda 8 (2023) (E08)

Tak tohle bylo dost brutální vyústění poměrně ujetýho mejdanu...kdo se nedostavil je srab  ;) ()

Epizoda 9 (2023) (E09)

Povedený závěr skoro se všemi emocema na mojí straně. Což je u mě značka kvality  :) ()