Dvojice oblíbených kriminalistů, major Tůma a kapitán Líbal, se pouští do dalšího záhadného případu, zasazeného tentokrát do prostředí filmařů a manekýnek. Režisér Konrád chce natočit svůj nový film polodokumentárním způsobem. Ukryje manekýnku Zuzanu Kroftovou na hausbót zakotvený v malé zátoce a tajně natáčí pátrání policie po zmizelé dívce. Zajímavý pokus se změní v drama ve chvíli, kdy je Zuzana skutečně zavražděna. Kriminalisté se pouští do nesnadného vyšetřování, neboť téměř všichni v neustále se rozrůstajícím seznamu podezřelých mají alibi. Situaci komplikuje nejen odhalení obchodu s pornografickými pohlednicemi, ale také další vražda. Teprve neobvyklá metoda, kdy hluchoněmý rybář Lebeda odezírá ze rtů lidí zachycených na Konrádově filmu, vede k odhalení pachatele... (oficiálny text distribútora)

Kontryhelka

Tuhle detektivku miluju. Výborní herci,výborná atmosféra a elegantní záporák pan Nový.Nečekaný konec. Tipovala jsem úplně někoho jiného. A ejhle,život je plný filmových překvapení. Na tomto filmu nevidím žádné negativum. Pan Nový sice už starší,ale pořád má v sobě eleganci a šarm. Karla Högera mám ráda pro jeho charisma a jeho hlas,který k nám promlouval z večerníčků. Pro mně nostalgie starých časů udělala svoje. Líbila se mi nenucenost obou kriminalistů, žádný já jsem nadřízený a ty podřízený. Sehraná dvojice,která spolu i tráví občas večery grilujou kuřátko,pijou činzánko,čekají na dámskou návštěvu a místo ní zazvoní dvojice hňupů,kteří touží po Kubalčíkovi. Ten zamrzlej úsměv obou herců,když otevřou dveře je nepopsatelný. Jediná postava která mi byla nesympatická je dědek z muzea,co mu patří hausbót. Ale ten byl slizkej vždycky. ()

PTuranyi

Slušná československá detektívka s veľmi dobrou dvojicou Karel Höger, Josef Bek v roli vyšetrovateľov. Dobre napísaný scenár s vtipom. Príbeh mladej modelky túžiacej dostať sa na strieborné plátno, ktorá má tú smolu, že pri natáčaní filmu typu reality show o zmiznutí modelky, skutočne zmizne. V spletitom klbku okrem filmu hrajú rolu aj akty a ďalšie "prasačinky". Významnú rolu si tu zahrá Oldřich Nový a menší štek má aj Vladimír Menšík. Produkcia aj herecké výkony sú klasicky dobré. 70% ()

Motherlovebone

Címlich gut. Nesnesitelný kriminalisti si doma grilujou kuře a pálí pomfrity. No prostě život takovej, jakej byl v ČSSR dřivávějc. Toho Karla bych ještě kous, páč má u mě voko z dětství za desku s pejskem a kočičkou. Ale Beka bych za jeho bodrýho vyšetřovatele nakopal. Do grilu ()

Timonthy

Nejlepší z dílů alibi. Účast Oldřicha Nového to jen zvyšuje, i když v dost diskutabilní roli, kterou ale podle mě zvládl výborně. Kromě velkého množství slavných herců je super, že je tento díl prošpikován bezva hláškami:,,My víme všechno." , ,,Tak to odpusťte, že zdržuju." :D ,,Člověče kam to píšeš...", ,,Nemáte oheň?" ()

Jarda68

Třetí díl detektivní trilogie s duem Tůma - Líbal má jiný,odvážný styl vyprávění,filmařkou zápletku,prostředí manekýn a znovu Oldřicha Nového, tentokrát v roli záporáka....75% ()

Tarsan

Příjemné a vtipné dialogy, výborní herci, bohužel celkem plytká zápletka. Devizou filmu je připomínka skvělého herectví Oldřicha Nového, kterého strana a vláda téměř zcela odstavila od možnosti se uplatnit. Krejča také výborný. Tandém  Höger a Bek se opravdu povedl. Mám tenhle film rád. ()

Sa.sa

Klasická kriminálka, která je nejenom kvalitně natočená, ale je i plná hvězd... Rozhodně jsem se rád podíval... Navíc i plný krásných žen i prostředí. ()

quokam

Jako jo, neni to slaba detektivka, Hogr s Bekem jsou vyborni, chemie mezi nimi funguje na jednicku, ideologie tam niic moc neni (i ldyz pri trose snahy se da objevit podton odsouzeni ceskoslovenske nove filmove vlny a jejiho ne zrovna socialisticky mravni charakteru), ale... Voni ten Tuma s Libalem maj az neuveritelne stesti, ze se vrah nechal natocit s obeti zrovna ve chvili, kdy si sjednavaj rande, byt na nemy film a byt vrazdu asi neplanoval. Film srazeji herecke vykony herecek v malych rolich, ani tomu hranemu reziserovi moc clovek neveri. Jo, Oldrich Novy, ten byl vybornej, v lepsi forme nez v nasladlem obdobi 1. republiky a okupace, je videt jeho vcelku promarnenej dramaticky talent, ale uz v predeslyh dilech trilogie hral jinou postavu (stejne jako Mensik nebo Lohnicky) a hral ji jeste o level lepe. Uloha Mensika je "tak velka", ze snad ve filmu zustala jenom z ucty k tomuto nasemu velikanovi. Za mne nikoliv slabych 60 pro. ()

Hombre8

Podle mne nejslabší film z volného cyklu "Alibi". A to i přesto, že zde hrál můj oblíbený Krejča, u kterého je velká škoda, že hrál poměrně málo. Tady ale jeho postava slabá. ()

corax8

Mám radši postavu, kterou hraje Josef Bek. JInak je to originální detektivka. Se zajímavým rozuzlením pomocí hluchého dědy. Rád se podívám vždy, když to dávají. ()

juanpera

Velmi zdarile uzavreni trilogie. Opet povedena detektivka, ktera odpovida dobe ve ktere byla napsana a natocena. Perfektni obsazeni. Myslim ze se v te trilogii povedlo zustat mimo nebo na okraji socialistickeho formatu a udelat dobrou detektivku s dobe odpovidajicim pribehem, vtipem a nametem. I po letech LIBI 80. Ps.: zacinam premyslet, zda vubec nekdy Helga Cockova hrala kladnou, ciste kladnou roli, nebo se proste narodila pro mrchy a urvane zenske.... :-) ()

Monicina

Dvojica Hoger a Bek ako vždy nesklamala. Dobre im to spolu ladilo. Výborná scéna bola keď Nový im navrhol, že ich vyfotí a spýtal sa, či spolu alebo každého zvlášť, jeho sarkazmus vo filme sa mi páčil. Čočková mala iba pár scén, ale bola dobrá. A dvojica Hpger-Bek ladila ako vždy, ich vtipné dialógy a mimika a Bekov smiech. Inak, hodnotenie: dej čudný a neobvyklý a trochu extravagantný a dosť nevierohodný, páchateľov motív bol úplne od veci. Za herecké výkony a prostredie, v ktorom sa dej odohrával dávam *****, za zápletku a stupídny motív vraha ** - teda suma sumárum ***. ()

mike7777

Druhý díl z trilogie, lehce komediální ideální pro nedělni podvečer a sklenici vína. Polovina 60.let, zjevně uvolněná nálada a zajímavé interiéry. ()

horskejvlk

Ta detektivka působí tak zápaďácky a proto je to radost sledovat, byl takový génius loci socialistické republiky v 1961 ? Nikoliv ale chtěla takto působit, proč by detektiv kriminálního oddělení Sboru Národní Bezpečnosti nemohl mít byt, vedle zářících neonů Hotelu, jak v New Yorku, grilovat kuře a potírat ho západáckými omáčkami přímo z USA tedy Heinz… Pánové jsou v kravatách a pijí Scotskou Whisky, krásné mladé modelky. Ano 60´ léta skýtala tuto naději že by se mohlo takto žít, rozuměj ta atmosféra. Nejde o zřízení socialistické nebo dnešní demokratické, dnešní detektivky se berou tak odporně vážné, melodramaticky a trapně až hanba. Detektivové nehrají stolní fotbal, nebalí holky v tiskárně, netráví spolu cool večer a už vůbec si neutahují s homosexuálního páru a chuligána co má vlasy jak mladá slečna….Proto je závěrečná trilogie nejlepší, dnes tohle nikdo nenatočí a opakuji nejde o kriminální zápletku nýbrž “ génius loci” atraktivní podívané a vtipu… ()

milos.bradik

Není to žádné veledílo, ale za ten závěr, kdy esenbák hlásí "Banda dětských chuligánů přepadla náš vůz, vedou je dva dospělí příživníci. Obsaďte park a nádraží", si zaslouží hvězdičku navíc. ()