Smrtící smyčka 3

• Taiwan The Rope Curse 3 (viac)

Nadaný mladík z rodiny vymítače ďábla, který se chce proslavit jako parkourista, zažije v jednom strašidelném hotelu hotové peklo. (Netflix)

JASON_X

Filosof Lao C' by jistě zíral, co všechno se dnes hází do škatulky s nálepkou "taoismus". Třeba i tradiční čínské animistické pověry, které se divákům prezentují v téhle halucinační psychedelické fantasmagorii hodně těžkého kalibru. Obdivuju a zároveň nechápu každého, kdo v ní najde nějaký smysl. Pokud tedy vůbec má nějaký smysl. A přitom to zjevně není žádný minimalistický poloamatérský nízkorozpočťák, ale výpravně bohatý a scénáristicky nabušený film, jehož natočení muselo dát spoustu práce a zaměstnat spoustu lidí na spoustu týdnů. Jsem na filmovou východní Asii zvyklý, ale tohle jsem fakt nepobral. A vidět předchozí dva díly už ani netoužím. ()

Mngwa

Naprosto bizarní taiwanská duchařina, kterou jsem i s vypětím všech sil nebyla schopná dosledovat. Nevím, nakolik je to tím, že pověry a pojmy ve filmu jsou běžnému evropanovi naprosto cizí a nesrozumitelné, anebo je to prostě slátanina. Nebo obojí. Co mě dostávalo byl způsob, jakým to všichni permanentně hrotí a naprosto seriózně řeší, jestli mají ten správný amulet, jestli je nepostihne kletba, když vlezou do nesprávné místnosti, nebo neudělají při tanci zahánějícím duchy jeden krok špatně, případně se během měsíce, kdy se prej otevírá brána duchů náhodou nepodívají do zrcadla a skoro všechny dialogy se točí kolem těchto prazvláštních pověr. Největší hysterie ve filmu vždy vypukne ne kvůli duchovi, ale když si někdo vzpomene, že porušil některé z 1000 absurdních pravidel anebo někde zahlédne nějaký stín. A bylo toho tolik, že mi pak už i dělalo potíže sledovat děj, který mi ve všeobecném hysterčení a řešení amuletů, rituálů, pověr a duchů tak trochu unikal. No a nakonec jsem to prostě zabalila. ()

xxmurphyxx

Ukončenie úžasnej trilógie, ktorú som sfúkol za tri dni len preto, aby som si potvrdil, že niektorí ľudia by proste nemali točiť filmy. Jednotka bola za jednu hviezdu, dvojka za odpad a toto....bolo to mierne lepšie, ako predošlé diely, ale to už skôr pripisujem bdelej kóme do ktorej ma táto frančíza svojimi ne/kvalitami dostala. Nejdem teda kaziť priemer a nechávam za jedna. Nikdy viac. ()