Lost You Forever

jarah

Veľmi podarená wuxia/xanxia fantasy, zasadená do prostredia nižšieho božstva, boja o trón, útrap, bolesti, lásky a zrady. Dlhé roky nezvestná kráľovská vnučka na seba berie podobu muža a na neutrálnom území vedie skromnú lekársku prax. V jej živote sa objavujú traja muži. Každý z nich ju miluje a každý iným spôsobom. Bratranec, s ktorým si už ako ťažko skúšané deti prisahali, že budú kráčať spolu v dobrom aj zlom. Submisívny deväťchvostý lišiak, ktorému zachránila život a sľubuje jej vernosť na celý život. Démon deviatich podôb, ktorý jej nikdy nič nesľúbil, napriek tomu ju tajne chráni a pomáha. Lenže sú sľuby, ktoré sa nedajú splniť, aj také, ktoré sa porušia. Z môjho pohľadu výborne spracované charaktery postáv. Najväčšie sympatie si u mňa získal nepredvídateľný démon. Svojou krutosťou sa ju snaží od seba odohnať, ale jeho deväť hláv má len jedno srdce a to jej patrí bez toho, aby si to všimla. Každá epizóda má v sebe zaujímavé a často prekvapivé prvky, užívala som si seriál od prvej do poslednej minúty. Vrele odporúčam. 5+* ()

Gada

Seriál  je o dívce ( Xiao  Yao), která byla opuštěná, extrémně zlomená a i po několikaletém strádání, které si prožila zůstala vřelá a je vždy ochotná pomáhat druhým. Žije v malém městě jako muž a léčí lidi. Její poklidný život naruší, když potká tři muže. Prvního zachrání a pomůže mu vyléčit zranění, které mu byly způsobeny mučením. Druhého, devítihlavého mořského démona, náhodně potká a on pak jí vydírá a vyhrožuje smrtí. Třetí je její přítel z dětství, který ale její pravou identitu nezná. Dříve či později, každý zjistí, že Xiao Yao je žena. Každý ji miluje jiným a přesto krásným způsobem. Věřte, že bude těžké si vybrat, komu fandit, protože všichni jí chtějí, ale zároveň  mají svá tajemství a povinnosti, které nemůžou nechat jen tak. Politický aspekt v tomto dramatu hraje také velkou roli. Skvěle napsané, úžasní herci, krásné prostředí a kostýmy. Upřímně se nemůžu dočkat, až se podívám na 2. sérii a těším se, co bude dál. Určitě doporučuji. ()