Zdá se, že Liv a Will mají všechno. Stabilní manželství. Úchvatný nový život v New Yorku. Dokud se Liv nedozví o záletu. Vydejte se na americký výlet autem, o němž vždy snila. Pro Willa je to příležitost věci napravit. Liv to vidí úplně jinak – jako krajinu, kde neustále dochází k nehodám a dokonalé místo na pomstu. (Prime Video)

Lenka.Vilka

Liv (Jenna Coleman) má na první pohled všechno, co by správná žena chtěla mít. Šťastné manželství, úspěšného manžela, hezký nový být. A jako bonus k tomu všemu milenku svého manžela, který tvrdí, že se to stalo jenom jednou. Ale jsou Vánoce, čas odpuštění, tak co si nevyrazit na ten dlouho plánovaný výlet do přírody? Jenže co Will (Oliver Jackson-Cohen) netuší, je, že jeho žena toho ví trochu víc, protože než vyrazí, dozví se celou bolestivou pravdu. Protože není nic lepšího než uhoupat toho druhého v síti důvěry. Potom útok nečeká. Ale co to trochu okořenit, aby to byla pořádná zábava? Třeba tím, že v divočině Liv a Will potkají jí "jí" s přítelem. Někdo by řekl, že to dost zamíchá kartami. Já bych řekla, že to spíš vymění celý balíček. Protože když dorazí ta dlouho plánovaná "nehoda", úplně se tím rozhodí jednotlivé síly manipulace... ***** "Jsme voyeři. Chceme vidět krev mrtvé holky na scéně a nahlédnout do mysli ztraceného úchyla, který to udělal. A řekla bych, že v tomhle případě jsem tím zvráceným úchylem já." ***** Celé tohle vyprávění stojí především na vyprávěčce Liv. A v první polovině nám ho dává hezky nelineárním způsobem, kdy je přítomnost protkaná minulostí. Proto občas na první pohled některé věci trochu nedávají smysl nebo drhnou. Ale potom nám Liv ukáže, co už všechno ví, a tím pádem proč je její chování je logické. Ano, dokonce vám bude dávat smysl, proč prostě nemohla podat žádost o rozvod, a jít ve svém životě dál. Bohužel i Zběsilost se nevyhnula problému podobných žánrovek. Okamžik, kdy se plán pokazí a Liv musí improvizovat, tak to trochu šlape vodu. A já měla snad poprvé starost o její duševní zdraví. Jestli už to není moc. Tahle událost udělala to stejné jako vždy: přesně v polovině se příběh nadechne. A je potom velkým překvapením, zda se už nenadechne znovu a utopí se sám v sobě, nebo vystoupí ze dna v mohutném nádechu druhé šance na dokončení plánu. A možná je právě ta jediná cesta ven stát se tím, co Liv ze všeho nenávidí nejvíc... ***** Herci? Tady se povedlo všechno, co mělo. Jenna Coleman (Pán času, Viktorie) správně balancuje na hraně sladké a nevinné manželky a šílené ženské nebo jenom ženské, která se rozhodne, že se jí současná situace nelíbí. Záleží na úhlu pohledu. Jejím přesným opakem je Oliver Jackson-Cohen (Drákula, Na věky věků), který ze svého sebevědomého úvodu propadá do stále větší studny zoufalosti. A není se mu co divit. Až vám ho skoro začne být líto! Na druhé straně jsou Ashley Benson (Prolhané krásky) a Eric Balfour (Městečko Haven, 24 hodin) jejich úplným opakem, milenka a nic netušící přítel, kteří sehrají také svou podstatnou roli. Zpracování? Stejně jako výběr herců se povedly i lokace. Když jsme v divočině, je cítit vlhko a mokro. Se spoustou krásných záběrů krajiny a divokých emocí. Když jsme ve městě nebo v klubu, je cítit pot a napětí lepší společnosti. Neony a hlasitá hudba. A především ta falešnost světa, kde chtějí všichni být. Když už byla zmíněná hudba. Ke konci to už na mě bylo moc. Pop rozhodně není můj šálek hudebního kafe. Tam se to hodilo, ale místy skoro jako kdyby tvůrci chtěli narvat úplně všechno do tak krátké doby, včetně hlavního hudebního podkresu krásně zpracované znělky. ***** Ano, Zběsilost je pouze pro diváka, který už podobnou jízdu absolvoval již několikrát. Dovedu si představit, že někdo jiný možná ani nedokouká první díl. Zběsilost se drží mantinelů svého žánru a dělá to moc dobře. Což sice působí dojmem zajetých kolejí, ale i tak se našlo pár momentů, kdy jsem byla divácky zaskočena a příjemně překvapena. A úplně poslední slova Liv mě dostala. Ne, že by v nich neměla pravdu... ***** Další příjemný kousek z Prime Video produkce. 4,5/5. () (menej) (viac)

M.i.k.e

vztahové drama lomeno thriller, jehož ústředním motivem je nevěra a s ní spojená potřeba pomsty ze strany zhrzené manželky. Technicky ani herecky není Wilderness co vyčítat, ovšem osobně mám trochu problém s vývojem obou hlavních postav. U něj ještě chápu, že se zvládnul ze sebevědomého frajera, kterému nedělalo problém podvádět svojí ženu, změnit na toho nejobyčejnějšího zoufalce, který se snaží zachránit co sám rozbil (ať už to myslí upřímně, nebo to jen "hraje"). U ní to ale chápu jen do bodu kdy se jí zhroutí svět a chce se svému nevěrnému muži nějak pomstít (a nestačí jí ho opustit a rozvést se). Problém a vnitřní boj sem s tím sváděl od chvíle kdy - spoiler - se z ní stane vražedkyně a následně bez mrknutí oka nechá za to co sama spáchala sedět svého muže. Asi to divákům mělo ukázat že podvedená žena je schopna všeho (viz. Zmizelá), ale mě osobně tady ta proměna Liv moc neseděla a měl sem celkem problém jí věřit. .60% ()