Ako dym

Mladá krásná žena putuje Indií a hledá dobrodružství. Ale co najde, je Guru, který má v hlavě víc než samo Písmo svaté. Tuto novinu se dozvídá její rodina a obávajíce se nejhoršího, posílá mladého nájemného svůdce, aby ji přivedl zpět. Kate je odhodlána zvrátit jeho poslání, rozhodnuta využít své ženskosti. Posedlost má i druhou tvář. Nic není svaté a pokušení je vším. (oficiálny text distribútora)

ink flo

Matka jede do Indie zachraňovat svou předčasně osvícenou dceru ze spárů gurua. Dotáhne jí domu (Austrálie) a objedná specialistu na "odháčkovávání" z vlivů sekt, který tvrdí, že během tří dnů jí z "toho" dostane. Zhruba od chvíle, kdy se začne mladá Kate Winslet motat nahatá po poušti kolem Harvey Keitela, kterej má rtěnku a rudý dámský šaty, tak to začne připomínat nepovedenej pokus o "Bitter Moon". Jeden z těch filmů, kdy jde cítit, že se autor (Jane Campion, režisérka filmu "Piano") snaží sdělit něco hlubšího, ale celý je to tak trochu popletený. Když se ale snažíte, tak tam ta myšlenka je. Je to ale natolik divný a neustále balancující na hraně toho, že si nejste jistí, jestli to má být komedie, nebo čeho jste to vlastně svědkem, že to stojí za to :-). Pro příznivce "jiných" filmů. ()

JANARYBA

Ani jsem nevěděla, že to natočila Jane Campion, proto ještě větší údiv, jak mohla tak zajímavé téma s takovým dobrým obsazením takhle šešroubovat dohromady. Dávám dvě hvězdy proto, že mě film nějakým způsobem vyprudil, (jinak dávám tři hvězdy často horším filmům), tento si člověk alespoň zapamatuje, že ho viděl, narozdíl od toho širokého spektra tříhvězdičkových průměrů. ()

venison

Hodně zajímavý snímek.. Smyslná hra kočky s myší v podání Kate Winslet a Harveyho Keitela.. Odborník, který má vracet lidi poznamenané náboženským fanatismem do normálního života a dívka, která skrze svého guru hledá spásu svého života se spolu setkají na odlehlé chatě a svádí spolu psychický boj.. Otázkou je, kdo ovlivňuje koho.. Relativně dobrý film, který padá a leží na hlavních protagonistech.. ()

Stanislaus

Jako dým je filmem, který se opírá zejména o poutavý námět a skvělé výkony Kate Winslet a Harveyho Keitela. Avšak příběh samotný mě už tolik nezaujal. Přišlo mi to až příliš zdlouhavé a necházelo se zde až moc hluchých míst, která film pouze brzdila. Zkrátka snímek, který se odehrává na nepříznivě vypadajících místech (Indii a australská poušť), a u kterého zůstal značně nevyužitý potenciál - film mohl (měl) být buď kratší, nebo více údernější. ()

Rockerman

K mladé dívce, která v Indii našla svého guru je přizván "expert", aby ji ten kult vyhnal z hlavy. Jak ale může dopadnout terapie, kdy je tento odborník na ničení kultu sám s tou dívkou v chatě a když ještě tu "pomýlenou" hraje tehdy čtyřiadvacetiletá Kate Winslet? A ta je tady opravdu k sežrání! Naprosto nereálný příběh mě vůbec nezaujal a tak za něj dávám jednu hvězdu a za tu mou Bohyni (Kejt) vyjímečně, hvězdy dvě! ()

• Jde o první film Kate Winslet, ve kterém nosí současné oblečení. (zigot7)
  • Na radu kolegy herce vypila Kate Winslet před scénou, ve které hrála opilou, 3 vodky s tonicem. (Cheeker)