Hi no Tori: Eden no Sora

• Japonsko 火の鳥 エデンの宙 (viac)

Ve věku vesmírného výzkumu Romi a její milenec George prchají ze zpustošené Země a hledají nový svět jen pro sebe. Usadí se na planetě Eden17. Ukáže se však, že je nehostinná a pro lidi neobyvatelná. Poté, co při nehodě přijde o George, je Romi odhodlaná přežít se svým synem Cainem a vstoupí do hibernačního modulu. Když se po 1 300 letech probudí, zjistí, že na Edenu mezitím vyrostlo prosperující město, které vybudovali Cainovi potomci a mimozemská forma života známá jako Moopy. Romi tam žije jako královna, ale jak stárne, její touha po Zemi sílí. Jednoho dne dítě Edenu jménem Com pochopí, jak se Romi cítí, a rozhodne se s ní vydat na cestu zpět na Zemi. (Disney+)

loki5

Co to sakra bylo ? O čem to celé bylo ? Kdo je Romi ? Jak to že 1300 a 600 let nehraje roli ? Kde se vzala kamená archa ? Kdo jsou Mooky a kam se poděla ta poslední ? Kde se vzal krysoelf a kdo je ? Proč to vypadá a má to feel jako animák z osmdesátek ? Jak funguje cestování vesmírem ? Proč je půlka třetího dílu filler ? Proč Romi opustí zemi a pak se touží vrátit a pak opustí Eden a touží se zase vrátit na Eden ? Kdo vyhodil ostrov na zemi do povětří a proč ? Kde se vzal a co vlastně je vesmírný Fenix ? Na co se to vůbec ptám ? Co je to za robota který je přes 1000 let starý ? Jaké jsou motivace postav (všech) ? O co tu sakra vůbec jde ? Tak to jsou otázky na které se nedozvíte odpověď. A teď ta hlavní otázka jak tohle mám do háje hodnotit ? 50% jelikož po shlédnutí nejsem o nic moudřejší. ()

Krnac

Keď skombinujete sci-fi a post apo. Prišlo mi to celé prehnane tlačené na depresívnu notu kde ľudia boli zlý len pretože boli chamtiví absurdným spôsobom. Fyzika vesmírneho lietania si tu robila čo chcela (nie, keď sa otočí loď vo vesmíre neotočí sa jej gravitácia). Chápem snahu o tón tajemna, zachovalo to dojem a veľa nápadov bolo vážne zaujímavých (aj keď často tlačené cez plot holy) ale občas to vážne pôsobilo že ani samotný autori poriadne nevedia čo robia a chceli proste len vykresliť svet kde ľudia utekajú zo Zeme pred šialencami do vesmíru ktorý není o veľa lepší. ()