Slzotvůrce

• Taliansko Fabbricante di lacrime (viac)

Nica a Rigel spolu v dětství prožili těžké časy v sirotčinci. V adoptivní rodině si pak uvědomí, že je k sobě přitahují nečekané city, kterým nedokážou odolat. (Netflix)

xxxLussyxxx

Tak tohle bylo naprosto úžasný! Bavilo mě to od začátku do konce, každá minuta. Sice jsem se těšila na nějakou tu fantasy dle žánru, ale prakticky vůbec. Spíše náctiletá romantika s "porouchanými" dušemi. Hlavní hrdinka byla skvělá a hlavní herec? Nechápu jak tu někdo mohl napsat, že není hezký? Já se hned zakoukala. Ano, sice není jedním z nejhezčích, ale měl něco do sebe a mezi hlavními herci moc pěkná chemie. Jen mi teda vadil rychlejší konec, sice jsem ráda, že to nějak nenatahovali, ale i tak si to zasloužilo trochu lepší konec. Nic méně moc krásný film ♥ ()

BaruM

Není to špatné. Ovšem k lepšímu vývoji a poznání postav bych zvolila zpracování do seriálu. Někdy můžeme vidět, jak se natahují různá díla do zdlouhavých epizod, přitom by jim slušela délka celovečerního filmu nebo minisérie. Tady se naopak šetřilo. Chtělo by to alespoň tu minisérii. Dalo se vše pochopit, ale nemůžu se zbavit dojmu, že charaktery potřebovaly více rozvinout. ()

patto

celý film som nevedel dostať z hlavy dojem že chcel niekto natočiť Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)  "romance" bez vlkov a upírov jak cez kopirák pre mladších teenagerov. Ak sa niekomu páčil hore spomenutý film (sága), tak smelo do toho. (nieje to zrovna moj súdok tieto "lepkavé rozprávky" ale aby som nekrivdil 73% (5* na podporu hodnotenia) pre baby a tých, čo majú tento štýl radi) ()

Jirka_Šč

Na první pohled typická červená knihovna a sonda do hlubin dívčí duše. Příjemná dívka a "zlý" mladík s muskulaturou, které by se ráda dotkla každá žena (a brutálně mužně širokou dolní čelistí). Proč dávám 4 hvězdy? Takovýto příběh se dal natočit tuctově, Slzotvůrce však tuctový není. Oba hlavní hrdinové pochází z dětského domova, zažili tyranii, chtějí žít jinak a neví, zda je to možné (příběh má v sobě cosi z Olivera Twista). Mají touhu osvobodit svoji duši. Velmi příjemná klavírní hudba a pár dobře vybraných popových songů. Osobně mě také zaujala určitá časová nedefinovatelnost - sirotčinec vypadá jako z první poloviny 20. století, svět (automobily, interiéry) by mohl být kdykoli z posledních 40 let, je to celé v sépiovém odstínu, jako z šedesátých let, ale přitom tam lidé telefonují smartfony. Kdybych nevygooglil, že je kniha zcela nová (2021), myslel bych si, že je to úprava nějaké 60 let staré předlohy. Dost dobře se mi na to dívalo. ()

STARKOVA20

Jedním slovem-nuda. Když si chcete (jako já) po dlouhém ale úspěšném uspání dítěte pustit romantickou jednohubku, co nemá 3,5h-tak tohle fakt ne, pusťte si radši "Hříšňáka". Soužití v sirotčinci není ve filmu skoro vůbec ukázané, takže strasti, které v něm prožívali a o kterých je celý film vám jsou tak trochu šumák.Hlavni hrdinka je fakt kočka, ale její mužský protějšek je těžce nesympatický a chemie mezi nimi vůbec nefunguje.Film mě absolutně nevtáhl do děje,jejich lásce jsem tak nějak nefandila a bylo mi to vlastně jedno.Klavírni hudba coby soundtrack mě vrhala do těžký depky a držela jsem se zuby nehty abych neusla.Knihu jsme nečetla, takže možná v ní tenhle celý příběh vyznívá lépe. ()

• Kocour Klaus je pravděpodobně mainská mývalí kočka – největší plemeno koček. Pozná se podle štětiček na uších, mohutnosti a husté srsti. Jsou velmi mazlivé a zajímavé je, že spíš vrní, než mňoukají. (Jirka_Šč)