Omer a Carine jsou dva podvodníci, kteří si u kulečníkového stolu chtějí rychle vydělat balík peněz. Oba utíkají před minulostí, která je stále pronásleduje: Omer jako africký uprchlík, Carine jako Francouzka, jejíž život se utápěl v drogách. Když oba dorazí do Berlína, vyzve Omer známého kulečníkového podvodníka Sultána na celonoční souboj, který páru může konečně vydělat dost peněz na to, aby se mohli posunout dál. Nakonec se však sami nechají okrást, což je donutí přehodnotit své plány – a také to, co pro sebe navzájem znamenají. Ztracená noc je aktuálním portrétem imigrace a rasismu v současném Německu, který využívá tropy žánru film noir k prozkoumání pokusů afrického podvodníka o lepší život a možná i o nalezení lásky na chladném a nevlídném místě. (Noir Film Festival)

Willy Kufalt

Naprosto skvělý začátek s rozehranými kulečníkovými zápasy si mě hodně získal, fascinoval svou atmosférou v kombinaci s působivě vycizelovanými černobílými záběry a dostatečně se mi pozdávaly i herecké výkony (asi nejvíc Yotam Ishay coby velký charismatický podvodník přezdívaný Sultánem). Jenže jak na mě Ztracená noc skvěle fungovala a bavila v blízkosti kulečníkového stolu (a to i ve chvílích, kdy se hra a kšefty řeší i mimo hrací místnost), tak na mě odtažitě působila ve zdlouhavých záběrech během povrchně zpracované „psychologické“ roviny filmu, pokud šlo o vztah mezi Omerem a jeho francouzskou manažerkou-přítelkyní. Jelikož ale manažerka kulečník nehraje a zvyšné postavy hráčů či spolupřítomných jsou pojaté coby ryze stylové figurky, relativní pokus propojit kulečníkovou a vztahovou hru mezi postavami funguje tak nanejvýš napůl. Celkem pozoruhodné navázání na tematické žánrové klasiky typu Hazardní hráč nebo Velký hráč se díky perfektní formální stránce a skvělým klíčovým hráčským scénám koná, dojem stejné kvalitní laťky či náběhu na novodobou klasiku žel u mě nikoliv. Zato se u mě v některých scénách konal dojem závanu až tuctového současného festivalého snímku, v němž forma zase jednou značně převýšila obsah. [65%] [NOIR FILM FESTIVAL 2023 v Českém Šternberku] ()