Z krajiny Kong Sang pochádza príbeh lásky medzi princeznou Zhu Yan a princom Shi Yingom. Po obvinení z krutého činu je princ vyhnaný na horu Jiu Yi, aby sa mohol kultivovať. Krátko na to je vyrieknuté proroctvo o dievčati, ktoré mu prinesie skazu. O pár rokoch sa čírou náhodou opäť stretáva s princeznou Zhu Yan a ich vzťah žiačky a majstra vyvrcholí v niečo omnoho väčšie. V pozadí politických intríg musia prekonať rôzne nástrahy, ktoré im osud hádže pod nohy a prekonať všetky prekážky v ceste k spoločnej budúcnosti. (Petra321)

Petra321

Priznávam, že seriál som si pustila len preto, lebo jednu z hlavných postáv stvárňoval Xiao Zhan. Netrvalo ale dlho, kým som sa zamilovala prostredia, hudby, kostýmov a celkového deja. Predtým, ako sa pustím do opisu svojich pocitov, ešte spomeniem, že som sa nemohla ubrániť porovnávaniu s The untamed. Hneď v jednej z prvých scén môžeme vidieť mužskú postavu v bielom oblečení a bielou stužkou na hlave. Moja prvá myšlienka bola: ,,Aww, Lan Zhan si prišiel pre svojho Wei Yinga aj do úplne iného sveta!" Verte alebo nie, tá osoba vyzerala zozadu ako Lan Wangji z The untamed. Potom som ale videla jeho tvár a zistila, že je to vlastne Wei Ying v oblečení klanu Lan. Teraz ale trochu vážnosti. Postava Shi Yinga, ktorú tu Xiao Zhan predstavuje, je v mnohých aspektoch podobná Lan Zhanovi z The untamed, ktorého stvárňoval Wang Yibo. Pre tých čo nevedia, nebyť čínskej LGBT cenzúry, stvárňovali by romantický pár. Xiao Zhan má ako herec neskutočný talent, čo sa tu opäť len potvrdilo. Rolu zarytého mnícha zvládal naozaj perfektne. Musím ale priznať, že mi spočiatku mierne prekážalo, že Shi Ying mal 17 rokov. Herec je perfektný, tam sa nemáme o čom baviť, ale rola 17-ročného chlapca už asi nie je tak celkom preňho. Napriek tomu ju zvládol perfektne, hoci by som mu Shi Yingov vek typla možno až na piaty pokus. Krásne ho dopĺňala mladá Zhu Yan, v ktorej som pre zmenu videla ženskú verziu Wei Wuxiana. Akoby bola jeho malou sestrou. No a napokon Zhi Yuan... Tento Merák bol mojou najobľúbenejšou postavou. Miestami som ho chcela nenávidieť, ale pri pohľade naňho a na to ako sa správal k Zhu Yan, to jednoducho nebolo možné. Záverečné odhalenia boli úžasné, no ja som ich tak trochu odhalila dávno predtým. Posledné epizódy boli trochu uponáhľané a všetko sa v nich dialo až prehnane rýchlo, no aj napriek tomu som si seriál užila naplno. Skôr či neskôr sa určite dostanem ku knihe, ktorá bola knižnou predlohou. ()