Den a půl

• Švédsko A Day and a Half (viac)

Zoufale chce svoji dceru zpátky. Se zbraní v ruce proto vrazí do nemocnice a unese odtud svoji manželku, se kterou se už nestýká. (Netflix)

TesterX

Slovo nuda je asi nejvystiznejsim oznacenim pro tenhle utrapnej snimek. Celou dobu sledujeme jen chlapka, co drzi pistoli u hlavy sve zeny a spolu s nimi je policista, ktery se svym uspavacim hlasem snazi situaci drzet v klidu. Bohuzel se mu to dari a pro divaka neusnout je sakra vyzva. Akce zadna, napeti nula, bez zvratu, prekvapeni, bez vyvoje. ()

Kushina

Muslimák, co si chce pořád něco dokázat a mít pravdu, na druhou stranu je cute, jak má zájem o svoje dítě, ale unést kvůli tomu se zbraní svoji bývalou ženu a nechat se pronásledovat celým policejním sborem.... Bad Idea. Samotný film nějak nenadchne a napětí je tam tak v 1 moment, jinak je to docela nuda. 45% ()

kenkaku

Film mě připomněl jednu psychologickou hru, kdy se odvypráví příběh a později se k němu doplňují detailní informace. Díky nim dostává příběh zcela jiný rozměr a změní se i dojem na jednotlivé postavy. Ve filmu (i když je děj celkem lineární) se toho hodně děje a každá scéna přidá něco do profilu postav. Mě se to líbilo. Otázka je, zda by to fungovalo i napodruhé (proto nematematicky zaokrouhlené 3,5). Za mě body navíc i za to šťouchnutí do multi-kulti společnosti. ()

Lenka.Vilka

Nó, tak to byla síla! Trochu zvláštní způsob, jak si zajistit terapii zdarma. Protože tohle asi fakt pojišťovna neprokešuje  :(  ale jinak prostě fajn film. Skvěle zahrané. Režijní debut Farese Faresa se fakt moc povedl. Těšila jsem se a jsem za výsledek ráda. Film, kde z mála bylo vytvořeno hodně. Vážně skvělý film. Děkuju  :) ()

bourec

Naprosto ubíjející film s trapným koncem. Švédská krasavice si pustila do trenek albánskou hromádku neštěstí. A dopadlo to tak , jak to dopadlo. Když podotknu, že nejdramatičtější scéna v tomhle posraným filmu byla ta, kdy nějaký debílkově na policejní kolonu vrhli z mostu šest shnilejch vajec, tak to mluví za vše. 10%. ()

• Postava Lukase (Fares Fares) nosí uniformu švédského „polisinspektör“. Později ve filmu ho vyjednavač oslovuje „poliskommisarie“, což je o stupeň vyšší hodnost. (Johnny.ARN)