Štěstí pro začátečníky

• USA Happiness for Beginners

Rozvedená učitelka chce znovu nakopnout svůj život, i ten osobní, a nebojí se tomu jít naproti. Přihlásí se proto na náročnou výpravu do divočiny s partou nových lidí. (Netflix)

cheyene

Nenáročná podívaná, jejíž hlavní devízou je krásná příroda a dramaticko-romantická linka příběhu. Málo okoukané herecké tváře jsou rozhodně plusem tohoto počinu. Emočně je film spíše plochý, nebyla tu žádná scéna, která by nějak zapůsobila na moje city, ale přesto se jako celek velmi dobře sledoval. ()

Malarkey

Doufal jsem v relaxační vtipnou komedii. Výsledek je ale takový, že parta mongoloidů formou teambuildingu  vylezla z městské nory a poprvé vidí les. A ne, není to vtipné. Mohlo to být vtipné, ale není to tak. Je to smutné. A nejvíc mě vlastně zaráží, že nevím, jestli to myslí vážně nebo ne. V obou ohledech to ale kvalitu filmu nespasí. ()

Olík

Nenáročná outdoor romantika…..kdybych se měl vyjádřit jedním slovem, tak bych asi použil „příjemné“. Děj předvídatelný, vedlejší postavy klišovité, humoru poskrovnu, ale ústřední dvojice docela sympatická a ty lesní lokace taky udělaly své. Taková filmová užovka….na pohled nic moc, možná se i leknete, ale nakonec neublíží. ()

Djoker

Filmy od Netlixu se nebezpečně podobají produktům od McDonald´s. Vizuální stránka neurazí, ale při ochutnání se konzumentovi udělá špatně z chuti bakelitu. Umělost přímo čiší i ze snímku, který je na první pohled jako stvořen pro milovníky přírody a vyznavače všech možných forem hikingu. Ellie Kemper je naštěstí pořád to zlatíčko z Kanclu, ale je pravdou, že podobnou roli měla dostat už tak před deseti lety. ()

Arsenal83

Hm, taká žena, že hundravá, nevrlá, nepríjemná a šeredná, tak to je fakt len hľadanie šťastia pre začiatočníkov, možno niečo na zaučenie, a potom bŕŕŕ rýchlo preč. Aj to neviem, či by sa radšej nezaučil na tej mulatke, to podľa mňa jednoznačne áno. Vtipu málo, z túry si neužijete ani panoramata, čiže taká oddychovka pre už oddýchnutých. Niečo, čo nepotrebujete. Zaujímavý výrok: "Neverím v kapitalizmus, ale nejaký peniaz sa vždy hodí." ()

• Film sa natáčal v Stamforde (Connecticut, USA). Zábery z mesta pri otvorení filmu sú z Pittsburghu, Pennsylvánia. (Arsenal83)
  • Auta v Pensylvánii nemají přední poznávací značky. (Johnny.ARN)