Spy x Family Code: White

• Japonsko Gekijouban Spy x Family Code: White (viac)

Špion Loid a nájemná vražedkyně Yor nadále jeden před druhým skrývají svoji identitu a vedou dvojí život jako spokojená rodina. Jejich tajemství zná díky svým telepatickým schopnostem jenom adoptovaná dcera Anya. Loid pod rouškou rodinné dovolené hodlá pokročit ve svojí operaci Puštík, ale není mu přáno. Do jeho stávající mise se totiž omylem připlete Anya a spustí tím sled událostí, který by mohl ohrozit celosvětový mír. (POM Anime)

Puxina

Jaký seriál, takový i film. Dokonce pro ty, co neznají seriál je tam krátký, stručný a jasný nástin o co tam jde. Sice na to stačí obsah, ale i tak to potěší. Jinak jde správně ujetou zábavu plnou různých "náhod", kterými jsou tyhle anime pověstné. Ale i tak je to sranda. Je tam i spousta vtipů a vtipných blbostí (záchodová odysea). Ano, místy to působí dětinsky, ale holt je to pro mladší ročníky. Tomuhle anime to člověk odpustí zvlášť, když ho zná. ()

david141474

Úplně stejný jako původní seriál, pochopitelně. Humor, animace, soundtrack, a tak dále a tak dále. Tohle je snad druhý anime v mým životě, který jsem viděl na velkým plátně, samozřejmě prvním filmem byl Chlapec a volavka. Postavy jsou tu sympatický. Dabing je solidní. Teď bych se ale pobavil o humoru, který mi teda přišel lepší než v seriálu, ale některý vtipy byly už trochu za hranou. Jako třeba bobobůh nebo jak ho pojmenovali, to už na mě bylo trochu moc. Celý kino se řechtalo, jen já tam seděl s kamenným výrazem a s Birellem v ruce. Tento humor je trochu jinej šálek kávy. Akce tady bylo dost. Film rychle utekl. Soundtrack je cajk. No a na konci se stejně všechno podělá a postavy budou muset začít od nuly. Takže tento film je prakticky ztráta času a jen taková nepoužitelná vata, kde se stejně nic moc nestane. Jinak linka s Yor a jejími pochyby byla snad nejlepší. Film byl cajk, ale všechno co jsme sledovali bylo stejně zbytečný, protože na konci se ti stejně všechno posere. 8/10 Ten humor byl už trochu za hranou. (Velký Špalíček - 25.4.2024) ()

Myslivir

Film sám o sobě v pořádku. Minimálně dvě sekvence svojí animační stylizací pozvedávají uměleckou hodnotu snímku, humor funguje stále na výbornou (snad až na přehnaně dlouhou část o fekálnímu humoru) a stejně jako ve druhé řadě i tady tvůrci kombinují milé a veselé scény s těmi vážnými a akčními (některé motivy a výjevy dokonce až podezřele hodně připomínají první dva díly Kapitána Ameriky). Na pováženou však je až pozoruhodná schopnost stále se navracet do vztahového i dějového statu quo, jelikož se již nachází na hraně únosnosti a začínat pokaždé od nuly nebude zábavné už moc dlouho. Ale největším problémem (nejen tohoto anime filmu) je poněkud zpackaná kino distribuce. Nechci na nikoho přímo ukazovat, jenže Japonci jsou tak trochu retardi, co se oficiální distribuce a licencování týče, takže takovýto rádoby vánoční film se k nám holt dostane v druhé polovině jara. No a že korekce titulků je nedostatečná (kurzíva evidentně fungovala jen na horním řádku) a že není potřeba překládat úplně všechny názvy a jména - to je zkrátka chyba na naší straně. ()

David.Hublar

I když film není podle mangy, ani to nejde poznat, duši Spy x Family si totiž skvěle zachovává a baví jak příběhem, tak i vtipy a absurdními situacemi, které mezi postavami nastávají, častokrát se smál celý sál. Po technické stránce není co vytknout, Wit a CloverWorks odvedli skvělou práci, ostatně jako i v případě seriálu. Výhodou taky může být, že není problém film vidět jen se základní znalostí světa, bohatě tedy stačí první série, ale nudit se nebude pravděpodobně ani ten, kdo SxF vůbec neviděl. Absolutní základy jsou na začátku filmu vysvětlené. Film má kratičkou humornou potitulkovou scénu. České titulky od Petra Kabelky a Elišky K. Vítové byly skvělé a parádně pozvedly zážitek z filmu. ()

Koda

Já ty anime prostě miluji. I u tohoto kousku jsem se měl úsměv jak Joker, a u pár vtipných momentů jsem se zasmál. Úžasný a poutavý příběh, který dobře pasoval, neuvěřitelné hraní s nápady. Vojenská flotila se úžasně držela. Nemůžu moc spoilerovat, ale každý moment, který tak nějak patřil do toho filmu měl něco do sebe, proto je těžké vybrat kde začít. ()