Spy x Family

• Japonsko スパイファミリー
Japonsko, (2022–2023), 14 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Tacuja Endó (komiks)

Takuja Eguči, Acumi Tanezaki, Saori Hajami, Hirojuki Jošino, Júko Kaida, Kazuhiro Jamadži, Acuši Ono, Marie Ói, Júdži Murai, Taisuke Nakano, Kazuja Sadži (viac)

Pro agenta známého jako "Twilight" není žádný rozkaz nesplnitelný a žádná mise příliš těžká, přeci jen jde v jeho práci o světový mír. Twilight je totiž nejlepší špión země jménem Westalis a neúnavně pracuje na tom, aby zabránil extremistům rozpoutat válku se sousední zemí Ostania. V rámci své nejnovější mise se musí dostat do blízkosti ostanského politika Donovana Desmonda. Ten si však potrpí na tradiční rodinné hodnoty a prakticky jediní, s kým se stýká, jsou rodiče přátel jeho syna, což jsou především spolužáci z elitní Eden Academy. Agent tedy čelí nejtěžšímu úkolu své kariéry: najít manželku, sehnat dítě, které se dostane na Eden Academy a pak si před Desmondem hrát na šťastnou rodinu.
Twilight, nyní pod aliasem „Loid Forger“, rychle adoptuje nenáročného sirotka Anju, aby ztvárnila roli šestileté dcery a budoucí studentky Eden Academy. Jako manželku si nakonec vybere Yor Briar, roztržitou kancelářskou pracovnici, která hledá falešného partnera, aby udělala dojem na své přátele. Loid však není jediný, kdo před světem něco skrývá. Yor totiž po nocích pracuje jako nájemný zabiják, a tak pro ni manželství s Loidem vytváří dokonalé krytí, protože kdo by podezříval hodnou manželku a matku. Navíc ani Anja není obyčejná dívka, jak by se mohlo na první pohled zdát; je to esper, produkt tajných vládních experimentů, se schopností číst myšlenky, které se před nedávnem podařilo utéct z laboratoře, ovšem protože je dítě, skončila v sirotčinci. Díky svým schopnostem zná dívka skutečnou identitu svých fiktivních rodičů a je nadšená, že její noví rodiče jsou cool tajní agenti! Nikdy by jim to samozřejmě neřekla, to by zkazilo zábavu.
A tak vzniká na první pohled obyčejná rodina Forgerových, kde však pod jednou střechou bydlí špión, nájemná vražedkyně a esper, všichni snažící se před ostatními utajit svou skutečnou identitu, ale zároveň dál plnit všechny své úkoly a mise. A tak i když tito lháři, podvodníci a zabijáci jen plní své role, stejně časem zjišťují, že rodina je mnohem víc, než jen pokrevní pouto… (Jeoffrey)

Myslivir

Premisa je poměrně jednoduchá - tajný agent a nájemná vražedkyně utvoří manželský pár a adoptují holčičku pro vzájemné krytí před tajnou policií. Oba však svoje pravé identity vůči sobě navzájem tají. Nikdo ale netuší, že dívenka Anya disponuje schopností číst myšlenky -  dynamika této rodinky tak funguje na výbornou, a především právě Anya obstarává nejvíce humorných scén ze všech postav. Zajímavým zpestřením je také karikaturní měnění stylu kresby, čímž vznikají již ikonické výrazy jak Anyi, tak třebas její nevlastní mámy Yor. Její práci jakožto nájemného vraha ovšem divák mnoho příležitostí vidět mít nebude. To však k povaze a klidné a odlehčené atmosféře, jež se soustředí především na špiónskou akci a všední humor, dává smysl, jelikož by se poté násilné scény ke zbytku jinak oddechového seriálu nehodily. ()

RoyBatty444

Dobre sa bavím. Seriál s OP ale sympatickými postavami vo fiktívnom svete napodobujúc povojnové Nemecko a studenú vojnu. Ku koncu prvej série sa začína seriál ojedať a umelo naťahovať. 2.séria pri jej pozeraní som si uvedomil čo mi vadí. Amine je detské s jednoduchými príbehmi a žiadnou hĺbkou. Prerušil som po druhej časrti. ()

Elerrina

Rodinná selanka obratně maskovaná za studeněválečné špiónské drama, která ovšem až příliš rychle ztratí svůj tah na branku. Po celkem originálním a dosti napínavém začátku tak následuje už jen nekonečná vatová výplň absurdních pseudošpionských eventů a ujetých roztomilostí jedné malé holčičky. ()

Hromino

Jak by řekl Arnoštek: je to fajn fajnový. A tím bych v podstatě mohl shrnout celé Spy x Family. Anime o jednom bláznivém nápadu, na kterém je postaven humor po celých pětadvacet dílů. Anime, ve kterém mě děj v podstatě nezajímal a kde jsem se jen bavil nad interakcemi hlavních postav. Zkrátka anime, které si pustíte na konci dne, nemusíte u něj zapojit jedinou mozkovou buňku a po kterém se vám bude dobře spát. Je tam řada zcela zbytečných dílů (především ten na hradě), někdy je absurdita hnána až zbytečně za hranu, ale jak už jsem psal – děj a logika tu hraje nepodstatnou roli, tady můžete dočista vypnout mozek. Lepší 3*. ()

Izmo123

Po dlouhém bádáním jsem konečně našel anime který mě konečně nějakým způsobem baví, zajímavý koncept který je sice jednoduchý ale aspoň se jedná o zábavný a originální anime ve kterým jsou dobře napsaný vtipy což se mi zatím u žádný ho anime ještě nikdy nestalo, u většinu anime jsem měl několik důvodů proč mě nějakým způsobem nebaví ale tady je všechno co já jsem po celou tu dobu chtěl od anime a to je skvěle napsaný postavy který jsou velice sympatické tak i vtipné, co mě hodně překvapilo jak už hnedka v prvním díle jsem byl na konci dojat což je první anime který mě dokázalo rozplakat a funguje to protože jsem už hnedka jsem si postavy oblíbil a taky je to z toho důvodu že můžeme vidět jak se u postav vyvíjí dobrý vztah a ne jako je např u anime Demon Slayer který se snaží vyvolat silný emoce už hnedka na začátku během páté minuty ve kterým jsem si postavy ještě neoblíbil navíc u nich nebyl žádný vývoj co se týče dobrý ho vztahu mezi postav, takhle věc např funguje dobře u film Vzhůru do oblak ve kterým je všechno co má být a to je vývoj a sympatie teď zpátky k tomuhle anime, co tady ještě skvělý jsou akční scény který jsou opravdu akční v tom případě se v každé epizodě něco děje i když jsem sice ještě neviděl všechny epizody k tomu ještě dokonce má vzniknout druhá série tudíž je možný že se moje hodnocení ale kdo ví, jedná se zatím o první anime který mě fakt nadchlo po všech stránkách protože u některých anime jsem moc neviděl nějaký náznak co se týče vtipu nebo mě to prostě nebavilo ale tady to jde vidět jak se na každém vtipu dalo záležet, ovšem když se o to nějaký anime pokusí tak to dopadne tak že je v něm několik sexuálních vtipů který nejsou nějak pořádně využity a dali by se udělat o mnohem líp, co mi přijde že ten humor dost dobře balancuje co se týče vážných scén což se mi zatím ještě u žádný ho anime nestalo a jak tak vidím tak už nevím co mám dál říct má to pěkný styl a skvělou animaci hlavně v těch akčních sekvencí i když ano v některých chvílích dlouho trvá než stane nějaká akce i přesto se pořád dělo něco zajímavé u hlavních postav tudíž nevidíme nějaký dlouhý konverzace které nějak nenudí a to je velký plus, až budu mít seriál do koukaný a uvidím druhou sérii poté to celkově ohodnotím. S1 9/10 S2 9/10 ZDE VÍCE ()

Galéria (1 036)

• Plakát k této epizodě s Anjou Forger jedoucí na gryphovi je inspirovaný slavnou sérií pěti olejomaleb označovaných jako „Napoleon překračující Alpy“ od malíře Jacquese-Louise Davida z let 1801–1805. (Jeoffrey)
  • Anya Forger měla původně vypadat o něco starší a vyšší, podle výrazu pak vážnější a rezervovanější. (Raichu.Cz)