Do krádeže kľúča svätého Petra sú zapletení traja ľudia: zlodej Viliam, podvodníčka Emília a Tobiáš, ktorý je v tom ale úplne nevinne. Pri preťahovaní o ulúpené veci skončia všetci traja v zámockom rybníku pri vodníkovi - ako dušičky. Keď sa ocitnú pred nebeskou bránou, svätý Peter ich pošle späť na zem, aby v stanovenej lehote našli jeho kľúč, inak prídu do pekla. Pátranie ich zavedie na zámok, kde ich čaká okrem krásnej princeznej a dobrotivého kráľa stretnutie so zradnými kancelármi a ich preradnými plánmi. Výpravnú koprodukčnú rozprávku podľa scenára Petra Hudského nakrútil Karol Janák v krásnom prostredí Zvíkova, na zámku Sychrov v Slavoniciach. (RTVS)

Martin86

Nevím, co dodat. Takhle (negativně) smíšené pocity z pohádky už jsem dlouho neměl. Začátek katastrofa a to hlavně kvůli šíleně špatným animacím a CGI. Nelogické chování postav ve většině rozhodnutí také nechám bez většího komentáře. Třetí hvězdu by si film vysloužil jen díky celkem povedenému finále, ale i tak mi nedá spát nechat zde 3 hvězdy. Celkově spíše zklamání a za mě 2/5 ()

galiea

Tak ne že bych to musela vidět vícekrát, ale přišlo mi to jako příjemná, vtipná pohádka. Jasně, některé motivy poněkud vykradené, ale kdo má taky pořád co vymýšlet. Lukáš Příkazský hrál vodníka skvěle, trochu umolousaný, dvojice rádcovských zlodějů splnila roli záporáků výborně a polepšení zlodějíčci zajistili pohádkově dobrý konec. Jenom mě v titulcích překvapilo, že nebyla uvedena Iva Janžurová, ale Sabina Remundová. Inu jaká matka, taká Katka... ()

oli9

Vykradený Anděl Páně 2. Akorát místo jablka, klíč. Podruhé si tuhle pohádku asi nepustím. Herecké výkony hezké, prostředí a příroda také. Ovšem ten děj je prostě přes kopírák a daleko horší než u anděla páně ()

fafejt001

Tak  oproti  loňsku  dosti  slabé . Princezna prkno , sorry ,  se mi nelíbila  rybář byl také slabý  . Jinak kopálista Kužel  dobrý i ta jeho žena . Fakt vydařená dvojka . Vodník ušel a sv. Petr rovněž . Jen mi silně  vadila  občas taková moderní mluva v pohádce . TAKŽE  žádná  sláva  to nebyla  a  dám  tedy * a půl . Jo  a ta hlavní trojka vcelku ucházející . Tak tedy  budu muset dát    ** .  Ale jak říkám ,  žádná  sláva  to  není . Snad příště . ()

Muf911

Zdejší hodnocení sice není nijak závratné, ale já tu pohádku hodnotím docela pozitivně. Byl v ní vtip, mělo to spád a výprava byla perfektní. Příběh na pohádku docela standardní, neurazil ani výrazně nepřekvapil. ()

Dawe2

Jeden originální nápad a několik vykradených pohádek. Druhá půlka to celkem zachránila, celkově to prostě začalo nějak fungovat. Neokoukané postavy co hráli, velmi potěšil Petr Nárožný. Nenáročně doporučuji, to se celkem povedlo. ()

Atron odpad!

Vykradený Anděl Páně... tedy alespoň ze začátku. Trojka podvodníků a zlodějů, Svatý Petr co jde chlastat do hospody a ani si nevšimne, že mu ti zloději ukradnou klíč, který navíc ještě ztratí. Proboha, zbavte nás už Janáka. Pak už bohužel nezbylo, než zmáčknout magické tlačítko OFF na ovladači. ()

Pepi74

Pokud na princeznu zbydou jako nápadníci vodník a mrtvola, tak to už je hodně blbý. U pana kancléře jsem si hned vybavil jeho Rudolfa Slánského, akorát, že s náušnicí. Naopak kancléřka se konečně po různých policejních ředitelkách v roli našla. Často v diskuzích čtu, že by to měly hodnotit děti a ne dospělí ale pokud mě některé zmatky hlava nebere jako dospělému, tak bych chtěl vidět to dítě, co to pochopí, teda pokud to není Adam Bernau. Ale jelikož se na různé seriály nedívám, tak jsem hlavní hrdiny neměl spojené s jejich jinými rolemi a i hlavní dušička konečně působila sympaticky teda na rozdíl od princezny, která asi má tak opravdu maximálně na vodníka. PS Existuje x pohádek o tom jak chodil Svatý Petr po světě takže bych mu tu hospodu nezazlíval. PPS Když se před hradem objeví Svatý Petr se svatozáří na hlavě tak komparsista co hlídá v bráně s řevem něco o zázraku neuteče a jen se otráveně opírá o halapartnu ? Inu inu.... ()

rigby

Po dlouhé době vánoční pohádka, která neuráží a dokonce jsem ji v poklidu vydržel dokoukat až do konce. Občas jsem se i zasmál dospěláckým narážkám. Škoda, že jich nebylo více, toto obsazení by na to mělo. Ale to už bychom byli zase u nějaké pohádkové komedie. Co taky pořád vymýšlet za nové příběhy, když všechno už bylo natočeno. ()

Igy007

Je mi líto, po delší době mi štědrovečerní pohádka nesedla, ačkoliv jsem ji sledovala na lačno. A pak že prý je hlad nejlepší kuchař. Na Kohutovou mám vyloženě alergii. Kancléři byli strašní, dokonce i Novotný mi lezl na nervy. Divím se Nárožnému, že má za potřebí po sto a prvé hrát krále Joe Bidena. A přitom ta hlavní zápletka je originální a mít to lepší scénář, mohla to být pecka. Abych jen nehaněla; Filip Březina má hezký hlas a je to docela zajímavý typ a ještě časem bude. Ještě před pár lety to byl takový káčátko Donald. Nonic, zvláštní pohádka ... Dám si to časem znova a třeba hodnocení změním. Zatím ale za dvě. ()

PanJelen

Po dlouhých letech nová pohádka, s kterou nemám žádný zásadní problém. Źádná postava mě vysloveně neurážela, asi proto, že se přehnaně nepitvořila a i přes ne zcela výrazné herecké výkony jsem partičce lapků fandil. Děj příjemně utekl a v kontextu žraní salátu a ohlodávání kostí, si můžete vychutnat standartní rodinou pohádku beze studu. Vodník není zas takový prevít, jak ze začátku vypadá, pan otec král nebo spíš děda, je sice trochu přitroublý, ale zlaté srdce má, no a partička zlodějů krade stejně dodnes, protože by jinak museli pracovat. Peklo, nepeklo nevěřím jim. Láska zvítězí nad smrtí, co chcete víc. Hezké svátky. ()

mouzi

Tak buď jsem rypák nebo náročný divák, ale tohle bylo na Janáka hodně slabé. Ta princezna hned jak promluvila, tak jsem věděl, že bude průšvih. To samé blonďatý zlodějíček. Jak tohle mohlo projít castingem, to netuším. Nezachránil to ani zbytek osazenstva, protože jak se říká, z hovna bič neukroutíš. A tohle bylo řádné hovno. Plytký příběh, dementní dialogy a nejsmutnější je, že nejvíc si to odedřel Ludvík. ()